20 Mayıs Perşembe 2021 reyting sonuçları ve analizleri!

Perşembe akşamları altı büyük kanal için tam bir rating meydan savaşı... Peki bu Perşembe’nin yarışını kim kazandı, kimler sınıfı geçti, kimler vasatın altında kaldı. İşte 20 Mayıs 2021 Perşembe reyting sonuçları ve analizi...

20 Mayıs Perşembe 2021 reyting sonuçları ve analizleri!

ATV’nin Bir Zamanlar Çukurova’sı 9 rating ve 22 sharele zirvede. Sezon başından beri zaten hemen hemen yerini hiç kaybetmedi. En az bir sezon daha ekranlarda olması garanti… Senaryoda tıkanmalar olmazsa bu rating oranıyla bir sezon garantiyi ikiye çıkartabilir.

Kanal D’nin büyük gürültülerle ve tanıtımlarla ekrana sürdüğü Camdaki Kız hızlı başladı ama duraklama dönemine girdi. 6 rating ve 14 share barajında. Kanal D büyük olasılıkla yaz aylarında da diziyi devam ettirip yüksek sezona yani sonbahara Camdaki Kız’la devam etmek isteyecek görünüyor. Tabi önümüzdeki 6 hafta boyunca bu izlenme oranını düşürmemesi gerekiyor.

Fox’un çok değil bir iki sezon önce rating rekorları kıran Mucize Doktor’u uzatmaları oynuyor. Giderek kan kaybeden dizi total grubunda üçüncü sırada ama 5 ratinge kadar geriledi. Yeni sezonda ekranda olur mu. Olur. Ama ite kaka….

TRT’nin son dönemlerde tüm dizileri neredeyse tutuyordu. Bir Zamanlar Kıbrıs için de aynı düşünce hakimdi ancak beklenen olmadı. Dizi 4 rating barajını güçlükle aşıyor. Yeni sezonda da devam edecektir çünkü TRT’nin prestij işlerinden. Ama rating anlamında yukarılara tırmanması zor görünüyor.

Show TV’nin Alev Alev’i için son birkaç hafta. Zaten tehlike çanları çalıyordu ve dizi dün geceki yeni bölümüyle de umut vermedi. 11. Sırada kaldı. 2.80 rating bu dizinin devam etmesinin önünde ciddi engel.

Ve Star…. O’nu da büyük kanallar kategorisine koyuyoruz ama maalesef son dönemlerde tutan iş sayısı bir elin parmağını bile geçmiyor. Star ısrarla aylardır Akrep dizisini yayınlıyor ama dün gece görüldü ki bu dizide ısrar etmesi maalesef Star’ı Prime-Time’da çökertiyor. Sadece 1 rating alan ve 2 sharede kalan dizi sıralamada da 37.sırada.

Ve TV8… Rakiplerinin dizi bombardımanının aksine alternatif olarak seyircinin karşısında olan Survivor’la yüzü gülmeye devam ediyor. Her ne kadar bu seneki Survivor geçtiğimiz yıllara oranla biraz daha düşük izlenme oranlarına ulaşsa da hala zirveyi zorluyor.11 share ve 4.2 ratingle dokuzuncu sırada. Ki o Survivor ABC1 kategorisinde yani reklam verenler için asıl önemli olan kategoride 6. Sırada kendine yer buldu.

ABC1’İN DURUMU

Konu ABC1’e gelince. Camdaki Kızın bu kategoride 8 rating ve 18 sharele zirvede olduğunu görüyoruz. Peşindeyse Bir Zamanlar Çukurova yer alıyor. TRT’nin total grubunda hayal kırıklığı yarakan dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs bu kategoride 4. Sırada. Fox’Un Mucize Doktor’u da kendini 5 ratingle ilk beşe atmış görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 16:19

Sait Özseven

YORUM EKLE