Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık işine imza atan Faruk Fatih Özer'in bugün yaptığı şeylerin izleri aslında geçmişinde gizli. Özer'le çok sıkı muhabbeti olduğunu söyleyen şirketin eski çalışanı Faruk Fatih Özer ve aile şirketleri Koinex ve Thodex'le ilgili şaşırtıcı açıklamalar yaptı.

Faruk Fatih Özer'in MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın oğlu Mert Sancaklı ile ortak olduğu ortaya çıkmış baba Sancaklı iddiaları yalanlamıştı.

faruk fatih özer

İşte detaylar...

Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in eski çalışanı açıklamalarda bulundu. Şirketin adının Koineks olduğu zamanlarda fazla müşterisi olmadığı Thodex'i kurduktan sonra Özer'in işlerinin açıldığını belirten eski çalışan D.G. 'Faruk’la ikili ilişkilerimiz gayet güzeldi, insanlarla muhabbeti çok iyiydi. Kardeşi Serap ise öyle değildi, Serap şu an gözaltında olan birini muhbir olarak tutmuştu' dedi.

Thodex eski çalışanı D.G. "Kaçacaklarını tahmin etmiyorduk, bunların da o zamanlar pek para kazandığını düşünmüyorduk. Çünkü ekip çok küçüktü Thodex olana kadar az adamla çok iş yapıyorlardı. Thodex olduktan sonra baya işleri açıldı, televizyonda reklam yapmaya başladılar" dedi.

'DAYI' LAKAPLI ÖZEL HAREKAT POLİSİ ÖZER'İ KORUYORDU

Kripto para borsası Thodex üzerinden yüz binlerce insanı mağdur ettiği gerekçesiyle şirketin firari kurucusu Faruk Fatih Özer ve mevcut şirket çalışanları hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması devam ediyor. Adının Koineks olduğu zamanlarda şirkette çalışan D.G., şirket CEO’su Özer’in ’Dayı’ lakabıyla bilinen emekli bir özel harekat polisini yanından ayırmadığını, şirketin adresinin Maslak’ta gösterildiğini fakat Kartal’da çalıştıklarını söyledi.

Faruk Fatih Özer muhbir

D.G.,"Kaçacaklarını tahmin etmiyorduk, bunların da o zamanlar pek para kazandığını düşünmüyorduk. Çünkü ekip çok küçüktü Thodex olana kadar az adamla çok iş yapıyorlardı. Thodex olduktan sonra baya işleri açıldı, televizyonda reklam yapmaya başladılar" dedi.

"İSMİ KOINEX İKEN MÜŞTERİSİ YOKTU"

Adının Koineks olduğu zamanlarda şirkette çalıştığını belirten D.G., "Bir süre burada çalıştım. Adı Koineks’ti o zamanlar, çok müşteri potansiyeli yoktu. Çok fazla iş yapamıyordu, yeni yeni kendine pazar buluyordu" diye konuştu.

"KIZKARDEŞİ SERAP ÖZEL MUHBİR TUTMUŞTU"

Şirketin yöneticisi Faruk Fatih Özer’i de tanıdığını belirten D.G. şöyle devam etti: "Koineks yeni kurulduğunda önce büyük çaplı hacklendiğini diğer personellerden duyduğunu ama bilmediğini söyledi. Bunlar aile şirketi, ağabeyinin şirketi farklı ama kardeşiyle birlikte aynı ofisi paylaşıyorlardı. Serap Özer, muhasebeye bakıyordu. Serap’ın yanında Rana diye de biri vardı o da duyduğum kadarıyla Faruk’ların çocukluk arkadaşlarındandı"

Robotların devrinde yapay zekayı araştırdık! Yapay zeka'nın etkileri nelerdir? Robotların devrinde yapay zekayı araştırdık! Yapay zeka'nın etkileri nelerdir?

eslem sena nur

"ŞİRKET ADRESİ MASLAK GÖRÜNÜYORDU AMA KARTAL'DA İŞ YAPIYORLARDI"

Koineks şirketini resmi olarak Maslak’ta gösterdiklerini fakat Kartal’da çalıştıklarını belirten D.G. Kartal’da ağabeyinin şirketiyle birlikteydi. Koineks’te bazı çalışanlar, ağabeyinin işlerini de yapıyordu. Oradayken herkesin sigortasını asgari ücretten verip, geri kalanını elden veriyorlardı" şeklinde konuştu.

Faruk Fatih Özer’in yanında düzenli olarak özel harekattan emekli bir polisin gezdiğini ifade eden D.G. Faruk’un koruması hiçbir yerde onu yalnız bırakmazdı. Biz ’Dayı’ diye bilirdik. Genelde hep Faruk’un yanında olurdu. Faruk’un Recep isimli bir akrabası da vardı. Recep şoförlüğünü yapardı. Bunların genelde lüks araba kiraladığını duydum, yurtdışından bir Coin ATM’si getirerek Nişantaşı’nda bir alışveriş merkezine koymuşlardı" şeklinde konuştu.

faruk fatih özer