WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber! Mesajlar Para İle Atılacak

Facebook, ticari WhatsApp hesaplarını ücretlendirmek için çalışma yapıyor. Facebook, WhatsApp'ı ticari amaçla kullanan kullanıcılarını 'Satın Al' butonuna yönlendirecek.

WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber! Mesajlar Para İle Atılacak

Sosyal medya devi Facebook, WhatsApp için ücretlendirme politikası üzerine çalışıyor. Uygulama, WhatsApp içinde Facebook Mağazaları üzerinden ürün satma olanağı sağlayacak.

facebook

WHATSAPP'A SATIN AL BUTONU GELİYOR

WhatsApp ayrıca işletmelere müşterileri için mal veya hizmet satın almaları adına ‘satın al’ düğmesi de ekleyebiliyor. Duyuru WhatsApp’ın artık bulut bilişim sektörüne girdiğini paylaşıyor ve müşteri hizmetleri mesajlaşma aralarını kullanan firmalara bu mesajları Facebook sunucularında saklama olanağı sağlıyor.

whatsapp phone

TechCrunch raporlarına göre sohbet içi alışveriş özelliği, işletmelerin satın alma işlemlerini tamamlamak için müşterileri satıcı ile sohbete yönlendirecek ve sohbet için ‘satın al’ butonlarına imkan tanıyacak.

BAŞTA ÜCRETSİZ OLACAK SONRA MESAJ BAŞI 0,9 SENT

WhatsApp bu konuyla alakalı yaptığı açıklamada ise “İşletmelerin bu özellikleri mevcut ticaret ve müşteri çözümlerine entegre etmelerini de kolaylaştırmak istiyoruz” dedi.

whatsapp ticari hesap

Idema, WhatsApp’ın yeni ödeme yapan müşterilerini kurumsal araçlarına çekmeye çalışmak için hizmetini başta ücretsiz olarak sunacağını ve iletilen mesaj başına 0.5 ile 9 sent arasında ücret alacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER