Twitter'da ücretli üyelik başladı! İşte fiyatı ve özellikleri

Gelir yaratmakta zorlanan ve durumdan kurtulmak için bir arayış içerisinde olan sosyal paylaşım sitesi Twitter, ücretli üyelik modelini tanıttı. Twitter Blue adı verilen bu model bazı ülkelerde kullanıma sokuldu.

Twitter'da ücretli üyelik başladı! İşte fiyatı ve özellikleri

ABD VE İNGİLTERE'DE HİZMETE SUNULDU

Mikro blogging sitesi Twitter yıllardır konuşulan ücretli üyeliği getirdi. Twitter Blue adı verilen servis şimdilik İngiltere ve ABD'de hizmete sunuldu.

Twitter ücretli üyelik

İNGİLTERE'DE 2.49 STERLİN, ABD'DE İSE 2.99 DOLAR

İngiltere'de 2.49 sterling olan ücretli üyelik modelinin ABD fiyatı ise 2.99 dolar. Twitter bu modeli kullanıcılara zorunlu tutmayacak. İsteyen kullanıcılar bazı ek özellikleri bulunan bu modele geçebilecek.

Twitter ücretli üyelik

SORULARI YANITLAMAKTAN KAÇINDI

Şirket yeni üyelik modelinde yer alacak özellikler ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadı. BBC'de yer alan habere göre Twitter ofisi "geri alma özelliğine" ilişkin soruları yanıtlamaktan kaçındı.

Twitter daha önce yaptığı açıklamalarda ücretli üyelik modelinde yeni özellikler üzerine çalıştıklarını söylemişti.

Yeni modelin İngiltere ve ABD'de bile bütün kullanıcıların hizmetine açılmadığı belirtildi.

Twitter ücretli üyelik başladı

TWİTTER PARA KAZANMAKTA ZORLANIYOR 

Dünya genelinde yüzlerce milyon kullanıcısı bulunan Twitter, uzun yıllardır karlılık sorunu yaşıyor. Şirket, aktif kullanılan platformdan para kazanmakta zorlanıyor. Daha önce Bloomberg'de yer alan haberlere Twitter yeni para kazanma modeli üzerinde çalışıyordu. Ücretli üyelik modeli bu fikirlerden biriydi. Bu fikirler arasında, TweetDeck için ekstra ücret almak da bulunuyor.

Twitter ücretli üyelik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER