Thodex'ten Sonra Bir Kripto Para Platformu Daha Kepenkleri İndirdi

Türkiye'yi şoka uğratan Thodex vurgunu sonrası hareketlenen dijital para borsasından bir kapanma haberi daha geldi.

Thodex'ten Sonra Bir Kripto Para Platformu Daha Kepenkleri İndirdi

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in 391 kişiyi 2 milyar dolar dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçması gündeme bomba gibi düştü. Oğlunun büyük vurgunuyla ilgili konuşan baba Zülküf Özer, "Bize gideceğini söylemedi, biraz durgundu. 'Ufak tefek sorunlarım var dua edin, kendime bir ortak bulabilirim hayırlısı olsun' dedi" ifadelerini kullandı.

vebitcoin

Bu haberlerin ardından bir dijital para platformu daha işlemlerini durdurma kararı aldı.

Vebitcoin şirketi finansal olarak zor durumda olduğunu duyurdu.

"FİNANSAL AÇIDAN ZOR BİR SÜRECE SÜRÜKLENDİK"

Vebitcoin isimli Türk kripto para borsası iflasın eşiğinde olduğunu belirterek yaptığı yazılı açıklamada, "Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız." ifadelerine yer verdi.

vebitcoin iflas

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 20:35

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE