Spotify Nedir? Çocuklar için Tehlikeli mi? Tüm Yönleriyle Spotify Rehberi

Dünyanın en çok kullanılan müzik uygulamaları arasında olan ve günden güne kullanıcı sayısını arttıran Spotify hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar...

Spotify Nedir? Çocuklar için Tehlikeli mi? Tüm Yönleriyle Spotify Rehberi

   Son dönemlerin oldukça popüler müzik dinleme uygulaması olan Spotify, bütün dünyada hem çevrimiçi hem de çevrimdışı müzik dinlemenin en kolay yolu haline gelmiş durumda. Sahip olduğu tüm özellikler ile vazgeçilmez bir uygulama haline geldi ve kullanıcı sayısı günden güne daha da artmaya başladı.

Her Yönüyle Spotify

Özellikle Premium kullanıcısıysanız eğer gerçek anlamda müzik dinlemek de keşfetmek de inanılmaz zevkli olan bir platform. Hazırlanan ve sunulan listeler ile, geniş arşivi ile, sanatçı radyoları gibi birçok özelliği ile kullananların gönlünde taht kurmuş bir platformdur Spotify ve artık diğer tüm müşterilerini geride bırakmış durumda. Pek ya Spotify, ne gibi özelliklere sahip veya biz bu kullanıcılara özel özelliklerden ne kadar haberdarız? İşte tüm yönleriyle Spotify…

Öncelikle Spotify üyelik seçenekleri olarak ücretsiz, unlimited ve Premium seçenekleri mevcuttur ve her birinin özellikleri farklıdır. Premium ile sınırsız müzik dinleyebilir ve reklama takılmadan müzik keyfinize bakarken, isterseniz de çevrim dışı mod kullanabilirsiniz. Unlimited seçeneği ise Premium özellikten tablet ve PC seçeneğini, bir de çevrim dışı modu çıkarınca elde kalandır. Bunda da en güzel özelliği reklam olmamasıdır.

Her Yönüyle Spotify

Her Yerde Kesintisiz Müzik İmkanı

   Spotify’ın en beğenilen, en cezbedici özellikleri arasında akla ilk gelen, müziğinizi istediğiniz yerde dinleyebiliyor oluşunuzdur. Hem istediğiniz yerde müzik dinleyebiliyor hem de bunu istediğiniz her yerde gerçekleştirebiliyorsunuz. TV, telefon ya da araba fark etmeden her cihazla uyumlu olarak çalışır Spotify. Ayrıca hem çevrim içi olanağı hem de çevrim dışı olanağı ile oldukça büyük kolaylık sağlıyor.

Her Yönüyle Spotify

Çalma Listeleri ve Sanatçı Radyoları

   Bir müzik platformunu eşsizleştiren özelliklerden birisi de aslında çalma listesi oluşturabilmektir. Çünkü gerçek müzik severlerin müzikleri dinleme sıraları olur ya da sevdikleri şarkılara her an ulaşmak isterler. Bakıldığında yeni bir özellik değil bu ama Spotify bu işi aşmış durumda. Platformda kendi çalma listenizi oluşturuyorsunuz, bir de arkadaşlarınızın ya da başkalarının da çalma listesine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bütün sanatçılar için de bütün şarkılarının, her şarkısının tüm versiyonlarının yer aldığı sanatçı radyoları da mevcut ve müzik dinleme konusunda muhteşem bir keyif sunar.

Her Yönüyle Spotify

Haftalık Keşifler ve Senin İçin Hazırlananlar

   Yeni müzikleri keşfedebilmek için en uygun platform Spotify’dır diyebiliriz. Bu konuda oldukça başarılı bir algoritması vardır. Dinlediğiniz müziklerin her türlü özelliğini baz alarak gerçek anlamda hedef tutturan önerilerde bulunuyor bir yandan da geçmiş zamanlarda çok dinlemiş olduklarınızı sık dinledikleriniz olarak size sunuyor. Haftalık keşif listesi de günlük olarak yenilenen öneriler de gözünüzden kaçmış olup çok seveceğiniz bütün şarkılar da kolaylıkla erişebileceğiniz bir noktada duruyor.

Her Yönüyle Spotify

Arkadaş Aktivitesi

   Spotify tarafından sunulan keyifli noktalardan birisi de Arkadaş Aktivitesi kısmıdır. Özellikle de müzik zevkine gerçekten güvendiğiniz ve şarkı paylaşmaktan haz aldığınız arkadaşlarınızı Spotify üzerinde takip ederek onların da anlık ne dinlediğini görebilir, hazırladıkları çalma listelerini, takip ettiği sanatçıları da görebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER