PlayStation 5’in Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Dünyaca ünlü marka Sony, oyun konsolu Playstation 5’in çıkış tarihini açıkladı. Türkiye’deki satış fiyatı da yaklaşık olarak belli olan PlayStation 5, 12 Kasım tarihinde Amerika, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de satışa çıkacak. 19 Kasım'da ise tüm dünyada piyasaya sürülecek.

PlayStation 5’in Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Sony’nin düzenlediği PlayStation 5 Showcase etkinliğinde, oyun tanıtımları yapılırken, yeni PS5’in çıkış tarihi de açıklandı.

PLAYSTATİON 5 FİYATLARI
PS5’in dijital versiyonu ABD’de 399 dolardan satışa sunulacak. CD-Rom’u olan standart versiyonu ise 499 dolarlık fiyatı ile raflardaki yerini alacak.

19 KASIM’DA TÜM DÜNYADA SATIŞTA


Sony tarafından yapılan açıklamada, merakla beklenen konsol ilk olarak 12 Kasım’da Amerika, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa çıkacakken, 19 Kasım’da ise tüm dünyada piyasaya sürülecek.

PLAYSTATİON 5 SHOWCASE ETKİNLİĞİNDE TANITILAN OYUNLAR
-Spider-Man: Miles Morales
-Hogwarts: A Dark Legacy
-God of War: Ragnarok
-Final Fantasy XIV
-Call of Duty: Black Ops Cold War
-Devil May Cry 5
-Deathloop
-Five Nights at Freddy's
-Fortnite

PlayStation 5'in temel özellikleri ise şöyle;
PS5, sekiz çekirdekli AMD Zen 2 Cpu işlemci gücüne sahip. Cihazda 16 GB GDDR6 RAM ve 825 GB’lık BİR SSD depolama alanı bulunmakta.
Playstation 5’in yüksek ses özelliklerine sahip olduğu görülüyor. Gelişmiş bir 3D ses teknolojisi olan Tempest 3D’yi kullanan cihaz, yüzlerce farkı özel sesi aynı anda kullanılabilir hale getirebiliyor.
Ses kalitesiyle birlikte görüntü kalitesinin de yüksek olacağı bilinen PS5’te kullanıcılar bir adet 4K TV ile oldukça üstün bir görüntü kalitesiyle oyunların keyfini çıkarabilecek.

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE