Netflix Tek Şifre İle Birden Fazla İzlenmenin Önüne Böyle Geçecek

Netflix'e bir abonenin şifresiyle birden fazla ekran açarak tribünden seyircilik dönemi bitiyor. Netflix, şifre paylaşımını engelleyecek uygulama için düğmeye bastı.

Netflix Tek Şifre İle Birden Fazla İzlenmenin Önüne Böyle Geçecek

Netflix geçtiğimiz günlerde Türkiye'de abone sayısını 3.5 milyon aktif abone olarak açıkladı. Dijital platform tek bir hesaptan birden fazla yapılan izlenmeleri abone olarak saymıyor. Türkiye'de ise pek çok kullanıcı şifresini arkadaşıyla ya da bir tanıdığıyla paylaşarak platforma giriş yapılmasının önünü açıyor.

netflix tablet izleme

NETFLİX 'PARASIZ ABONELERE' DUR DEMEK HAREKETE GEÇTİ

Netflix, kullanıcıların kurallara aykırı bir şekilde şifre paylaşımını engellemek için harekete geçti. Hesabın sahibiyle aynı evde olmadığını tespit ettiği kişilere kendi hesaplarını açmalarını isteyen bildirim göndermeye başladı.

netflix abone

ANA HESAP SAHİBİNE KOD GÖNDERİYOR

Netflix, hesabın ana sahibine önce, "Bu hesabın sahibiyle yaşamıyorsanız, izlemeye devam etmek için kendi hesabınıza ihtiyacınız var" bildirim gönderiyor.

Devamında ise hesabın ana sahibine, e-posta veya kısa mesaj yoluyla bir kod göndererek, kodun hesabı kullanan diğer kişi tarafından girilmesini istedi.

BİLDİRİMLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Netflix'ten yapılan açıklamada ise, "Bu deneme, Netflix hesaplarını kullananların bunu yapmaya yetkisi olduğundan emin olmaya yardım etmesi için tasarlandı" ifadeleri kullanıldı.

Uygulamanın bütün Netflix kullanıcıları için geçerli olup olmayacağı konusunda ise henüz net bir kararı yok.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER