İOS-14 Tanıtıldı!

Güçlü marka Apple, merakla beklenen iOS-14 sürümünü tanıttı. Yeni güncellemedeki tüm yenilikler....

İOS-14 Tanıtıldı!

   Dünyada en yoğun kullanılan telefon markası bilindiği üzere Apple! Teknolojinin gelişmesini etkileyen faktörlerden birisi aslında Apple tarafından yeni bir ürün üretilmesidir. Buna ek olarak teknoloji ilerledikçe de Apple yeni bir ürün tanıtımı yapıyor. Yani anlaşıldığı üzere teknoloji demek bir nebze Apple demek anlamına gelmiş durumdadır. Sürekli gelişen ve kendini güncelleyen Apple, son olarak Haziran ayının sonunda yapmış olduğu konferans ile bütün kullanıcıların merakla beklediği İOS 14 tanıtımını yaptı. Resmen yapılan bu tanıtım ile birçok kullanıcı büyük bir merakla bekler oldu. Peki ya İOS 14 güncellemesi, hangi modellere gelecek ve içeriğinde neler var?

İOS 14 ile Gelen Yenilikler

    Aramızda bulunan çoğu kişi Apple kullanıcısıdır ve resmi veriler de zaten telefon kullanıcılarının 10undan 8inde Apple telefonlar olduğu yönündedir. İşte merakla beklenen İOS 14 ile gelen tüm yenilikler. Ayrıca bu yenilikler şu an tüm modeller ile uyumlu olacak gibi görünüyor, en azından konuşmalar o yönlüydü.

Ana Ekran Widgetları:

     İOS 14 ile birlikte ana ekran tasarımına daha bir önem verildi. Kullanıcıların keyfine göre Widgetlar büyütülüp ya da küçültülüp ana ekrana yerleştirilebilecek artık. Bu özelliği amacı da aslında en çok kullanıyor olduğunuz uygulamanın daha ön planda olmasını sağlamaktır ve böylece daha hızlandırılmış bir şekilde kullanabileceksiniz. Ve ayrıca gelen özellik ile birlikte istediğiniz Widgetlar, istediğiniz saat aralıklarında da görünebilecek.

Uygulama Kütüphanesi

  İOS 14 ile birlikte uygulama kütüphanesi de tamamen sizin kullanım verilerinize göre hazırlanmış olan bir kütüphanedir. En çok kullandığınız uygulamalar daha üst ve daha ön planda olacak, böylelikle daha hızlı ulaşım sağlayabileceksiniz. Ayrıca uygulamalar, kendi içinde kategorilere kadar da sıralanarak kolaylıkla ulaşılabilir hale gelecektir.

Fotoğraf İçinde Fotoğraf Özelliği

    İOS 14 ile birlikte, çoğu kişinin keşke böyle olsa dediği bir şey de gerçekleşiyor. Artık herhangi bir uygulama kullanırken Facetime görüşme yapabilirsiniz ya da videolarınızı izlemeye devam edebilirsiniz.

Sabit Görüşmeler

   Sizin için en önemli telefon görüşmelerinin ön planda olmasını isteyebilirsiniz. İOS 14 sayesinde istediğiniz görüşmeyi en üste sabitleyebilecek ve onu bulmak için çok zaman kaybetmeden tek bir dokunuşla bulabileceksiniz.

Yeni Memojiler, Çıkartmalar ve Stiller

   Artık birçok yaş seçeneğinde, yüz kaplaması ile birlikte, mesleğinizi, hobilerinizi ya da kişiliğinizi yansıtabilmek adına yirmiden fazla memoji bulabileceksiniz. Saçı kapalı, yeni saç modelleri ya da şapka seçenekliler ile oldukça geniş bir yelpaze fırsatı sunmaktadır.

Bisikletli Yol Tarifleri

   İOS 14 ile birlikte haritalar artık bisiklet yollarını da gösteriyor. Böylece bisiklet kullanıcıları için yol tarifleri verilmiş oluyor ve seyahatlerin planlanması, kalabalık sokaklar, merdivenler dik geçitler vs. kolaylıkla görüntülenebilmektedir.

Çeviri

    İOS 14 ile birlikte 11 farklı dilde konuşma özelliği getirilmiştir. Diller arasındaki farklar böylelikle giderilebilmiş ve konuşmalar daha doğal bir hale getirilmiştir. Tamamen baştan tasarlanmış olan daha doğal bir çeviri uygulaması böylelikle elde edilmiş olmaktadır. Aygıtta modu özelliği ile çevirilerinizi saklı tutabilir ve telefonunuzun internetini kapatmadan çevrim dışı olarak çeviri yapabileceksiniz.

7 Dil Tercüme

    Apple kullanıcılarına özel olan safari arama motoru, İOS 14 ile birlikte 7 dilde kullanılabilmektedir. Artık her web siteyi 7 ayrı dile çevirebilmektedir. Zaten safari siz çevrilebilecek bir sitede olduğunuzda direkt olarak işaret verecektir.

Araba Anahtarı ve CarPlay

   İphone ile artık arabalarınızın kilitlerini açabilecek ve araçlarınızı çalıştırabileceksiniz. CarPlay sayesinde İphone ile arabanızı ilişkili hale getireceksiniz ve bu ilişki sayesinde iphone ile arabanızı yönetebileceksiniz. Ayrıca bu yöntem ile yine anahtarlarınızı geçici olarak iptal edebilir veya paylaşımını da yapabilirisiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER