Instagram’a Yepyeni Özellik! Artık Göze Daha Hoş Gelecek..

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram’a yeni bir özellik geliyor. Instagram’ın Web sürümü için yeni bir Hikayeler tasarımı üzerinde çalışmalar yapılıyor. Peki bu yeni özellik nasıl çalışacak?

Instagram’a Yepyeni Özellik! Artık Göze Daha Hoş Gelecek..

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’a yepyeni bir özellik geliyor.

Webtekno’nun haberine göre; Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram, mobil odaklı bir uygulama olsa da son zamanlarda web sürümünde de kullanıcı sayısı artmaya başladı.

Web kullanıcı sayısının artması üzerine Instagram kolları sıvayarak web sürümüne yeni bir özellik getirdi. Instagram, Web sürümündeki Hikayeler için yeni bir tasarım üzerinde test çalışmalarına başladı.

Instagram’a Yepyeni Özellik! Göze Daha Hoş Gelecek..

Instagram’ın web sürümünün mevcut hikayeler tasarımında bir hikayeye tıklandığı zaman koyu gri bir arka plan eşliğinde hikayeler görüntüleniyor.Instagram web sürümünün yeni Hikayeler tasarımında ise ilgili hikaye yine ortada ana içerik olarak kalmaya devam ederken bu hikayenin sağında ve solunda önceki ve sonraki hikayeleri de görüntüleyebiliyorsunuz.

INSTAGRAM, WEB SÜRÜMDE DE EKRANIN TAMAMINI KULLANMAK İSTİYOR
Instagram, uygulamanın web sürümünde mobil sürümün aksine yatay pozisyonda olduğundan bir hikaye görüntülendiğinde kenarlarda fazlalıkla boşluk kalıyordu. Yeni hikayeler tasarımı ile birlikte bu yanlardaki boşlukları gidermeye çalışan Instagram’ın bu hamlesi olumlu bir gelişme olarak kabul ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER