Instagram'da Çapkınların Hoşuna Gidecek Yeni Özellik: Kaybolan Mesaj

Sosyal paylaşım uygulaması Instagram, direkt mesajdan yürümeyi daha da ilginç kılacak yeni bir özellikle karşımızda. Vanish Mod ismi verilen kaybolan mesaj özelliği Google vb. arama motorlarında bulunan 'Gizli Pencere' özelliği ile benzerlik gösteriyor.

Instagram'da Çapkınların Hoşuna Gidecek Yeni Özellik: Kaybolan Mesaj

Dünyanın son dönemdeki sosyla medya aplikasyonu Instagram kullanıcılarına gizli mesajlaşma imkanı sunan Vanish Mod isimli özelliğini kullanıma açtı!

instagram vanish mod

Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcısı olan Instagram sürekli yeni özellikleri ile gündem olmaya devam ediyor. Sürekli güncelleme alan uygulamada en son "Instagram kaybolan mesaj modunu açmak için yukarı kaydır" özelliği gündem oldu.

isntagram kaybolan mesaj özelliği

PEKİ INSTAGRAM KAYBOLAN MESAJ ÖZELLİĞİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Bustle'ın haberine göre Vanish modu kullanabilmek için DM sohbet ekranında yukarı kaydır yapmanız gerekiyor. Bunun için Instagram'ın son güncel sürümünde ve bu özelliğin ülkenizde kullanıma açılmış olması gerekiyor. (Özellik şu anda belirli ülkelerde ve sınırlı kullanıcı sayısı ile test aşamasında).

instagram gizli mesaj özelliği

Vanish Mod'a geçtiğinizde ekran siyah bir arka plana bürünecek.

Vanish Mod'da gönderilen tüm mesajlar DM ekranından çıkıldığında tamamen silinecek ve sanki hiç böyle bir mesajlaşma gerçekleşmemiş gibi gözükecek.

VANISH MOD AÇIKKEN BUNA DİKKAT EDİN!

Eğer Instagram'da kaybolan mesaj modu açıkken ekran görüntüsü alırsanız, DM'den size mesaj atan kişiye bildirim gidecektir. Bu yüzden bu yeni güncellemeyi kullanırken, ekran görüntüsü almaktan vazgeçin. Aksi halde yazıştığınız kişi ile ters düşebilirsiniz.

instagram gizli mesaj kaybolan mesaj

Instagram'ın sadece belirli kullanıcılara açtığı bu özellik zamanla tüm kullanıcılara açılmış olacak. Eğer uygulamanızda kaybolan mesaj modu yoksa biraz beklemeniz gerekecektir.

Instagram ekibi bu uygulamayı kademe kademe olarak işleme aldığı için herkes aynı anda kullanamıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 23:51

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE