Facebook, WhatsApp ve Instagram’daki erişim sorunu Mark Zuckerberg'e darbe vurdu!

Facebook, WhatsApp ve Instagram'a saatlerce erişim sorunu yaşandı. 6 saat sonra giderilen sorun sonunda Mark Zuckerberg TT oldu.

Facebook, WhatsApp ve Instagram’daki erişim sorunu Mark Zuckerberg'e darbe vurdu!

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları Facebook, WhatsApp ve Instagram'a saatlerce erişim sorunu yaşandı. Uygulamalar, 6 saatten fazla süren kesintiden sonra kullanıcı bilgilerinin güvende olduğunu duyurdu. Şirket, erişim sorununun hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığını doğruladı.

social media

"İnternet çöktü mü? Facebook çöktü mü, Instagram çöktü mü" soruları ise en çok aratılan konu  oldu. 

Facebook, WhatsApp ve Instagram servislerinde 6 saate yakın süren erişim engelinin, hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığı ve kullanıcı verilerinin çalındığına dair bir delil bulunmadığı açıklandı.

‘ÖZÜR DİLERİZ...’

Facebook'un altyapı direktörü Santosh Janardhan, şirketin sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, kesintinin hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığının saptandığını bildirdi. Sorunun aynı zamanda şirketin operasyonlarında kullandığı sistemleri kullanılamaz hale getirmesinin çözümü zorlaştırdığını kaydeden Janardhan, "Platformlarımızda bugün yaşanan kesintiden dolayı tüm dünyada bize güvenen kişi ve şirketlerden özür dileriz" ifadesini kullandı.

facebook

Şirket, bu süreçte kullanıcı bilgilerinin çalındığına dair bir delil bulunmadığını belirterek, bu yöndeki haberleri yalanladı. Sorun giderildikten sonra Twitter'da,  Facebook, Instagram, Snapchat ve Mark Zukerberg TT oldu. Kullanıcılar espirili pek çok paylaşımda bulundu. 

mark zuckerberg

Öte yandan sorun, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e 3 saatte 6,7 milyar dolar kaybettirdi. Zukeberg  en zenginler sıralamasında beşinci sıraya geriledi. 

mark zukerberg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER