Dondurulan İnstagram Hesabı Yeniden Nasıl Açılır?

Belirli nedenlere Instagram hesabınızı dondurmak istemiş olabilirsiniz. Peki ya dondurduktan sonra yeniden açmak isterseniz? Bakalım dondurulan Instagram hesabı nasıl açılıyor...

Dondurulan İnstagram Hesabı Yeniden Nasıl Açılır?

    Instagram, sosyal medya platformları arasında şu an en yoğun kullanıcıya sahip olan platformdur. Instagramı aktif olan kullanan kişiler kimi zaman belirli sebepler doğrultusunda hesaplarını dondurmak isteyebiliyorlar. Hesap dondurma aşamasında yalnızca şifre giriliyor ve Instagram istenildiğinde geri dönülebileceğini söyleyerek hesabı donduruyor. Bu süreç sonrasında kullanıcılar yeniden hesabını aktif hale getirmek isteyebiliyor. Bu durumlarda kullanıcı bulunamadı, hatalı şifre gibi çok farklı problemler ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Dondurulan Instagram hesabını açmak için yapılması gereken tüm detaylara yazımızda ulaşabilirsiniz.

   Instagram’ın aktif kullanıcıları genel olarak kolay kolay kopamıyorlar. Kimi zaman birçok farklı nedenle hesaplarını kapatmak isteyebiliyorlar. Bunun için ya donduruyorlar ya da hesabı tamamen siliyorlar. Daha sonra da bu hesaplarına geri dönmek isteyebiliyorlar ancak karşılarında bazı problemler bulabiliyorlar. Instagram dondurma aşaması oldukça kolay: Dondurma sebebi soruluyor, seçenekler arasından uygun olan seçiliyor ve şifre girerek işlemleri tamamlıyor. Peki ya geri dönmek isteyenler için nasıl bir yol izleyeceğiz?

Dondurulan Hesabı Açma

    Instagram dondurma aşaması sonrasında hesabına geri dönmek isteyenler için yazıyı derledik ve yapılması gerekenler nelerdir sırasıyla anlattık.

 • Instagram dondurma aşaması sonrasında yeniden açmanız için aradan birkaç gün süre geçmesi gerekmektedir.
 • Beklenmesi gereken birkaç gün içerisinde girmeye çalışıldığında hatalı kullanıcı adı veya şifre gibi hatalar alınabiliyor ve insanlar bunu hesabını silindi olarak algılamaktadır. Ancak panik yaratmaya gerek yoktur, sistem hemen algılamıyor çünkü.
 • Yapılması gereken işlem aslında hesabı dondurduktan sonra en az 24 saat kadar beklemek ve sonrasında giriş yapmayı denemek olacaktır.
 • Giriş yapmak için ister uygulamayı isterseniz de tarayıcıdan web siteyi kullanabilirsiniz.
 • Doğru kullanıcı adı ve giriş şifresi ile kolaylıkla hesabınıza ulaşabilirsiniz.
 • Instagram dondurma sonrasında hesabı açmak ve şifremi unuttum aşamaları aynıdır aslında. Bu durumlarda giriş yaparken sorun mu yaşıyorsun? Kısmına giriş yapılmalıdır.

Kullanıcı adının girilmesi sonrasında kayıtlı olan e-posta adresine bağlantı gönderilmektedir. Bu bağlantıya tıklayarak güvenlik sorularını da geçerek ilerlemeye devam edebilirsiniz.

 • Instagramda daha önce paylaşmış oluğunuz bir fotoğrafı göndermeniz istenebilir. Ancak gönderilen fotoğrafta hiçbir işlem yapılmaması gereklidir.
 • Fotoğrafa göre incelemeler yapılmaktadır. Ortalama birkaç gün sonra sonuçlar e-posta ile bildirilmektedir.
 • Hesabın gerçek olup olmadığını anlayabilmek adına aynı fotoğrafı bir kez daha istiyor ve güvenirliği böylelikle sağlamış oluyorlar.
 • Hesap incelemesi olumlu sonuçlandıysa eğer hesap aktif hale getiriliyor.
 • Bu işlemler sonucunda açılan hesapta hiçbir sayı değişikliği de yaşanmamaktadır.

Bunlara ek olarak Facebook ile hesabınıza giriş yapma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Facebook ile giriş yap kısmından Facebook’a bağlanıyor ve eğer hesabınız birbirine bağlıysa giriş yapabiliyorsunuz. Şifre bulamama gibi durumlarla uğraşmamış olacaksınız böylelikle. Hesap dondurup açma sonrasında da giriş sayfasına yöneltildiğinizde direkt Instagram giriş kısmına geleceksiniz ve bu sayede şifre hatalı gibi problemler ile karşı karşıya kalmamış olacaksınız.

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE