Dikkat! Whatsapp’ta Tüm Sohbet Kayıtları Artık…

    WhatsApp kullanan veya kullanmayı düşünen herkesi oldukça yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Whatsapp’ın yeni özelliği ne? İşte bomba özellik…

Dikkat! Whatsapp’ta Tüm Sohbet Kayıtları Artık…

Whatsapp kullanıcılarının her birinin elbet yaşadığı ya da yaşayacağı problemlerden birisi artık tamamen tarihe gömülüyor. Bakın Whatsapp uygulamasına girdiğinizde artık yapabileceğiniz şey ne?

Çok yakın zamanda birden çok cihazdan aynı hesabın kullanılabilmesi için geliştirme yaptı Whatsapp! Şu an tek hesabı sadece tek bir cihazda kllanabilme özelliği bulunuyor ancak ara ara birden fazla cihazda da kullanabilmeyi isteyebiliyoruz. İşte artık bu yapılabilecek. Ancak yine de bomba olan özellik bu değil!

WhatsApp birden fazla cihazda kullanılabileceği için ve birden çok cihazda da aktif olacağı için sohbet yedekleme probleminden de tamamen kurtulacaksınız. Peki nasıl?

Yeni telefon alındığında ya da telefonda herhangi bir bozulma yaşandığında Whatsapp uygulamasını yeniden indiriyoruz ancak eski mesajlar eski veriler vs. taşınırken problem oluyorlar. Ancak artık iki ayrı cihazda kullanılabilir oluğundan yeni cihazda aktif edeceğiniz hesabınız sayesinde sohbet kayıtlarınız otomatik olarak yedeklenecek ve instagram vs. gibi uygulamalara giriş yapar gibi Whatsapp’a da girecek ve hangi cihazdan girerseniz girin bilglier direkt yeni cihaza aktarılabilecek.

Ancak bu yedekleme işleminde dikkat edilmesi gereken bir nokta var … WiFi açık olma zorunda. Aksi takdirde yedekleme söz konusu olmaz ve yeniden Whatsapp indirdiğinizde hüsrana uğrayabilirsiniz.

Bir diğer güzel haber de yeni emojiler… Whatsapp kullanırken şu an zaten 138 adet emoji mevcut ve bunları aktif olarak kullanabiliyoruz. Ancak Whatsapp artık daha uluslararası emoji klavyesi geliştirdi ve birçok tipten emoji karakter bulunuyor.

Whatsapp’ın yeni sürümü: 2.20.197.6, final sürümü ile karşımıza birçok yeni emoji getirdi ve birçok farklı kitleye hitap eden cinsten emojiler bunlar. Ayrıca bunları kullanmak adına yeni bir indirme vs. yapmanıza gerek yok. Whatsapp güncellemesi ile direkt olarak yenilecektir klavyeniz.

Yeni Emojiler

    Whatsapp ile gelen yeni emojiler hem genel kitleye hitap ediyor hem özel kitleye hitap ediyor. Hem de Whatsapp yeni emojiler ile farkındalık yaratmayı da başardı. Nasıl mı?

Soyu tükenmekte olan hayvanların emojileri ile biraz olsun farkındalık yaratmayı hedefledi: Dodo Kuşu…

Koronavirüs salgınına vurgu amaçlı olarak maskeli memojiler…

Artık her telefonda gece modu olduğu için gece modu uyumlu emojiler…

Mutluluk gözyaşları olmazsa olmazdı!

Biberonla bebek besleyen anne ve baba emojileri..

Engelli insan farkındalığı için tekerlekli sandalye, protez kol ve bacak, işitme cihazı, görme engelli insan emojileri…

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 13:05

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE