Apple iPhone 12'nin Yeni Özelliklerini Tanıttı

Apple, tüm dünyanın merakla beklediği iPhone 12 modellerinin tanıtımını yaptı. Teknoloji devi Apple'ın CEO'su Tim Cook, yeni iPhone'ların özelliklerini anlattı. Yeni iPhone 12, 5G teknolojisini destekleyecek altyapısıyla dikkat çekiyor.

Apple iPhone 12'nin Yeni Özelliklerini Tanıttı

ABD'li teknoloji şirketi Apple,"Hi, Speed" sloganıyla yeni ürünlerinin tanıtımını yaptı. Apple CEO'su Tim Cook, iPhone 12'lerin diğerlerine nazaran can alıcı bir özelliğinin olacağını belirtti. iPhone 12'ler 5G teknolojisini destekleyecek.

ÖZETLE iPHONE 12 ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

iPhone 12'ler 5G teknolojisine uyumlu olarak tasarlandı. Yeni iPhone'lar, iPhone 11'ler gibi 6,1 inç ekran ölçüsüne sahip. Oled ekran teknoloji ile istediğiniz renge çevirebiliyorsunuz. Seramik cam koruma kalkanına sahip. 12 MB kameraya sahip. iPhone 12'lerin işlemcileri diğerlerine göre yüzde 50 daha hızlı olacak. Siyah, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil renkleri olacak. 4 GB RAM'a sahip olacak.64 GB, 128 GB, 256 GB depolaması olacak. iPhone 12'ler 799 dolardan satışa çıkacak.

apple iphone 12 tim cook

APPLE HOMEPOD MINI İSİMLİ ÜRÜNÜ İLK OLARAK TANITTI

Yeni HomePod mini'ler ile iPhone telefonlara bağlanıp Siri yardımı ile istediğiniz müzikleri çalabiliyorsunuz. Müthiş dizaynı ile evin her noktasında sesi aynı seviyede tutuyor. Ayrıca evdeki tüm cihazlara bağlantı kurabiliyor. "Kilimayı kapat", "Isıyı ayarla" gibi komutları alıyor. iPad, iPhone ve tüm Apple cihazları ile çalışan HomePod'lar ile dışarıdayken evdekilere "Kim aç" veya "Kim ne istiyor" gibi sorular sorabilirsiniz.

apple homepod mini

iphone 12 özellikleri

iPHONE 12'YE OLED EKRAN

Serinin ikinci modeli iPhone 12, tıpkı iPhone 11 gibi 6,1 inçlik OLED bir ekrana sahip olacak. iPhone 12 Pro ise ekran boyutu konusunda iPhone 12 ile aynı oranları sahip olacak.

3 kamera sadece Pro modellerde olacak

Serinin en büyük modeli iPhone 12 Pro Max'in ise 6,7 inç büyüklüğünde bir ekran ile geleceği söyleniyor. Pro modellerde üç kamera ve LİDAR tarayıcısı bulunacağı yönünde iddialar gündeme geldi.

yeni apple iphone 12

5G DESTEĞİ SAĞLIYOR

5G teknolojisi, 2020 yılında çıkan birçok akıllı telefon ile birlikte sektör standardı haline gelmeye başladı. Samsung, Huawei ve Google gibi üreticiler 5G destekli akıllı telefon modellerini piyasaya sürdü. 

Apple ise iPhone 11 serisinde 5G desteğine yer vermedi. iPhone 12 5G desteği sağlayacak. 5G desteğinin dört iPhone modelinde de olacağı bildirildi. ''Hi, Speed'' sloganının da telefonlarda bulunan 5G teknolojisi ile ilişkili olduğu öğrenildi.

iphone 12 özellikleri

4 ve 6 RAM

Apple iPhone 12'de kullanacağı işlemciyi aslında iPhone 12 tanıtılmadan önce görücüye çıkardı. Eylül ayındaki Time Flies etkinliğinde tanıtılan yeni iPad Air, Apple A14 Bionic işlemcisiyle geldi. Bu işlemcinin iOS 14 ile gelecek iPhone 12 modellerinde kullanılacak.

RAM konusunda ise normal modellerin 4 GB RAM ile, Pro modellerin 6 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. iPhone 12 Pro Max'in 120 Hz ekran yenileme hızı sunacağı beklentisi de vardı fakat son aktarılan iddialara göre 120 Hz ekran yenileme hızı iPhone 12 modellerinin hiçbirinde yer almayacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER