6G Teknolojisinin Tarihi Açıklandı

5G teknoloji henüz çok fazla tartışmaya konu olmuşken ve çok kişi tarafından kullanılmazken 6G teknolojisi gündeme bomba gibi düştü ve hatta tarihi de açıklandı. İşte tüm detaylar...

6G Teknolojisinin Tarihi Açıklandı

   5G teknolojisi büyük bir tartışma yaratmışken ve hala tartışmalar sunarken şimdi de gündeme 6G bomba gibi düştü. 5G henüz yeni yeni tanınmaya başladı ve tanıtılmaya yeni başlandı ve bu sebeple şu an kısıtlı bir servis sağlanıyor. Bu sebeple de dünya geneline bakıldığında 5G teknolojisini kullanan çok az sayıda insan görüyoruz. Tam olarak 5G teknolojisine geçememişken Samsung, 6G teknolojisi haberini bomba atar gibi gündeme attı ve tarihine de açıkladı.

6G Teknolojisinin Tarihi Açıklandı

5G teknolojisi piyasaya henüz sunuldu ve bu teknolojiye uygun olan telefonlar da çok az sayıda. Hem uyan telefon sayısı azlığı hem de piyasaya henüz yeni sürülmüş olması da 5G teknolojisinin kullanımı tabi ki çok da yaygın değil. Hali hazırda yeni yeni piyasaya düşen bir teknoloji varken Samsung 6G teknolojisi için tarih bile verdi.

   Samsung Electronics tarafından yapılan açıklamalara göre 6G teknolojisi en geç 2028 senesinde hazır olacak ve 6G teknolojisi adı altında anılacak olan bu yeni teknoloji, 2028 yılında ticarileşecek olan bu teknoloji 2030 senesinde kullanıcılara sunulacak.

6G Teknolojisinin Tarihi Açıklandı

2G teknolojisinden 3G teknolojisine geçmek tamı tamına 15 sene sürdü am 3G’den 5G’ye geçiş sadece 8 sene sürdü. Bu durumun da tabi gelişen bu teknoloji ile çok daha kısa sürede yeni teknolojilere geçileceğinin göstergesi olduğu düşünülmektedir. Samsung’un 6G teknolojisinden beklentisi 5G teknolojisinden 50 kat daha yüksek hıza sahip olmasıdır. Bu hıza ulaşılır ise eğer 6G teknolojisi ile çok farklı dünyalara yolculuk yapabiliriz demektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 15:36

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE