Survivor adasından son olarak kimin gideceği belli oldu. Yapılan eleme sonrası torbadan Yunus Emre'nin ismi çıktı. Survivor Ünlüler Gönüllüler Takımına 9 Haziran 2020 itibarıyla son veda eden isim Yunus Emre oldu. Acun Ilıcalı'nın sunduğu konsey toplantısı sonrası adaya Yunus Emre'nin veda ettiği açıklandı. Yunus Emre, 'Survivor beklediğimden daha zordu açıklaması' yaptı.

"İLK BAŞLARDAKİ SEMPATİMİ KAYBETTİM"

Survivor'a veda edeceğini öğrenen Yunus Emre son konuşmasında, elenmesinden son dönemdeki gergin hallerinin etkili olmuş olabileceğini ifade etti. Yunus Emre, "İlk başlardaki sempatimi kaybettim, beklediğiimin ötesinde zordu Survivor , Allah sevenlerimden razı olsun, onların beni sevmesi hiçbir şey yapmadım, beni sevmeyen insanların neden sevmediğini hiç düşünmedim kafamda bertaraf ettim. Arkadaşlarıma da burada verecekleri mücadelede başarılar diliyorum özellikle favorime. Hikayem bu kadar." diyerek adaya ve arkadaşlarına veda etti.

"ABİ KARDEŞ GİBİYDİK"

Acun Ilıcalı, Yunus Emre'nin Survivor'a veda eden isim olduğunu açıkladıktan sonra, Yunus Emre'ye ve yarışmacılara bir veda konuşması yaptı. Acun, "Survivor'a çok dezeavantajlı başladın, sakatlandın, geç gelmen ama kendini iyi toparlandın takıma adapte oldun, 1 ay önce elensen kendini fazla gösteremeyecektin zaman zaman sana kızsam da seni sevdim, abi kardeş gibiydik. Biliyorum hayallerin büyüktü ama en azından kendini gösterdin" dedi.

SURVİVOR'A VEDA EDEN YUNUS EMRE KİMDİR?

Survivor'a 9 Haziran 2020 Salı günü yapılan konsey toplantısı ve SMS elemesiyle veda eden, Yunus Emre Özden; 29.03.1993 İstanbul/Silivri’de doğdu ve hala Silivri’de ikamet ediyor. Modellik yaparak hayatını kazanan Yunus Emre Özden, 1.85 boyunda ve 82 kilo. 2 çocuklu ailenin tek oğlu olan Survivor Yunus Emre, Açıköğretim Fakültesi’nde Ulaştırma Lojistik okuyor. 

OKULDA KİLOLARI İLE DALGA GEÇİLİNCE OKULDAN SOĞUDU

Lise hayatında yaşadığı bir rahatsızlık sonucu çok kilo aldığını ve okuldayken aldığı kilolarla çok dalga geçildiği için okulu bir türlü sevemediğini ifade eden Yunus Emre, bu sebeple tedavisi sona erdiğinde okul çıkışı şehir stadında koşarak 96 kilodan 64 kiloya düşmeyi başarmış.

17 yaşına geldiğinde başvuru yaptığı ajanslarla katalog çekimleri yapmaya başlayan Yunus Emre, 18-19 yaşlarında Fashion Week'lerde çıkmaya başladıktan sonra modelliğin bir parçasının da spor olduğunu ve bu nedenle kum torbasının başında saatler geçirdiğini, küçüklüğünde ise hep dövüşçü olmayı hayal ettiğini fakat ailesinin buna izin vermediğini söylüyor. 

Daha sonrasında spor salonuna gelen profesyonel kick boxer, güreşçi ve karetecilerle yaptığı antremanlarda onlardan daha iyi olduğunu fark eden Yunus Emre, MMA dövüşlerine katılmaya başlıyor. 2019’da Türkiye 3.’sü, İstanbul 2.’si olan Yunus Emre, şu anda modellik ve yardımcı oyunculukla ilgilendiğini, aksiyon filmi çekmek ve dövüş kulübü sahibi olmak gibi hayalleri olduğunu ifade ediyor.

MMA federasyonunun bile hocam diyerek hitap ettiği bir manken dövüşçü olduğunu söyleyen Yunus Emre, MMA'nın kötülüklerden arınma yolu ve kendi çapında başarısızlıklardan başarılar çıkarma öyküsü olduğunu düşünüyor.