Michael Schumacher'in bilinci açıldı, kök hücre tedavisi başlıyor

5 yıl önce bitkisel hayata giren Formula 1 efsanesi Michael Schumacher'in bilincinin yerine geldiği ve kök hücre tedavisine başlanacağı iddia edildi.

Michael Schumacher'in bilinci açıldı, kök hücre tedavisi başlıyor

Formula 1'in efsane isimlerinden Michael Schumacher, 5 yıl önce Alp Dağları'nda kayak yaptığı sırada ölümcül bir kaza geçirmiş ve bitkisel hayata girmişti. 5 yıldır tedavi gören Schumacher'in bitkisel hayattan çıktığı, kök hücre tedavisine başlanacağı ortaya çıktı.

Michael Schumacher komadan çıktı, kök hücre tedavisine başlanıyor

Fransa'da tedavi gören Alman yarış pilotunun, Fransız cerrah Philippe Menasche tarafından tedavi altına alınacağı ve kök hücre tedavisinin uygulanacağı öğrenildi. Reuters'ın haberine göre, Schumacher ailesinin sözcüsü ve hastane yetkilileri konuyla alakalı açıklama yapmayı reddetti. Michael Schumacher'in bakımıyla ilgilenen hemşire ise, "Bilincinin yerine geldiği konusunda sizi temin ederim" diyerek olay yaratan bir iddia ortaya attı. Michael Schumacher son durumunun iyileşme sinyalleri verdiği öğrenildi.

Michael Schumacher'e ne oldu?

29 Aralık 2013'te Alp Dağları'nda kayak yapan Michael Schumacher, dengesini kaybederek düştü ve başını kayalara çarptı. Bunun üzerine vücudunun büyük kısmı felç olan Schumacher, yıllardır bitkisel hayattaydı. Alman pilot, 1950 yılından beri düzenlenen Formula 1'in en başarılı sürücüsü ünvanıyla 7 şampiyonluk kazanmıştı.

O uyurken neler oldu?

  • 2013 yılında Mısır'da askeri darbe meydana geldi. 
  • 2014 yılında FIFA Dünya Kupası'nı Almanya kazandı. 
  • 2014 yılında ilk kez insan yapımı bir araç, bir kuyrukluyıldıza indi.
  • Kayıp Malezya uçağı gizemi ortaya çıktı. 
  • Çin, dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülke oldu.
  • ABD, Küba'yı terör listesinden çıkardı.
  • Suriye'deki iç savaş mülteci krizine neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER