Mesut Özil'den Milyonları Duygulandıran Teklif! Parayı Ödemeyi Önerdi

İngiliz Kulübü Arsenal, kulübün 27 yıllık maskotu Jerry Quy'un işine ekonomik gerekçeleri bahane edip son verdi. Mesut Özil haberi duyunca Quy'un işine devam edebilmesi için Arsenal'da kaldığı sürece maaşını cebinden ödemeyi teklif etti.

Mesut Özil'den Milyonları Duygulandıran Teklif! Parayı Ödemeyi Önerdi

İngiltere Premier Lig takımı Arsenal, 27 yıldır kulüple özdeşleşen ünlü maskotu Gunnersaurs kostümünün sahibi Jerry Quy'ı işten çıkardı.

arsenal  Gunnersaurs

Quy, 1993'ten beri kulüp için çalışıyordu.

KORONAVİRÜS YÜZÜNDEN GELİRLER DÜŞÜNCE MASKOT İŞTEN ÇIKARILDI

The Athletic'in aktardığına göre gelirinin büyük bir kısmı maç biletlerine dayalı olan Arsenal, bir süredir bütçe kesintilerine gidiyordu. Covid-19 pandemisi nedeniyle dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Premier Lig'de de maçlar seyircisiz oynanıyor. Bu kapsamda takımın maskotunun da işten çıkarılmasına karar verildi.

mesut özil arsenal

MESUT ÖZİL: MAAŞINI BEN KARŞILAMAK İSTİYORUM

İngiltere Premier Lig ekibi Arsenal'de forma giyen Mesut Özil, kulübün ekonomik sebeplerden dolayı işine son verdiği 27 yıllık maskotun maaşını karşılamayı teklif etti.

Türk asıllı Alman futbolcu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, takımın maskotu Gunnersaurus'u canlandıran Jerry Quy'un işten çıkarılmasına oldukça üzüldüğünü belirtti.

mesut özil amine gülşe

Quy'ın kulübün ayrılmaz bir parçası olduğunu kaydeden Mesut, "Arsenal'de olduğum sürece büyük yeşil adamımızın tüm maaşını ödemeyi teklif ediyorum ki Jerry çok sevdiği işine devam edebilsin." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER