Kadınları Spordan Dışlayan Melih Şendil'in İşine Son Verildi

beIN Sports, "Kadınlar futbolda olmamalı" diyen spor spikeri Melih Şendil'le yollarını ayırdı. Melih Şendil, Real Madrid - Manchester City maçının ardından "Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" diyerek kadınları sporun bazı dallarından dışlayan bir açıklama yaparak tepkileri üzerine çekmişti.

Kadınları Spordan Dışlayan Melih Şendil'in İşine Son Verildi

Süper Lig'in yayıncı kuruluşu beIN Sports, Real Madrid - Manchester City maçının ardından "Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" şeklinde yorumlarda bulunan spiker Melih Şendil'le yollarını ayırdı.

KADIN YEŞİL SAHA

MELİH ŞENDİL KADINLARI DIŞLAYICI BİR AÇIKLAMA YAPARAK TEPKİ ÇEKTİ

Melih Şendil, Real Madrid ile Manchester City'nin oynadığı karşılaşmada, Real Madrid'in pembe formasını eleştiride bulunarak, "Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" ifadelerini kullanmıştı.

kadın futbolcu

Şendil, ayrıca futbolun yanı sıra basketbolun da erkek oyunu olduğunu savunarak, "Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu" diye konuşmuş ve kamuoyunda tepki görmüştü.

kadın futbolcu

BEIN SPORTS MELİH ŞENDİL'İN İŞİNE SON VERDİ

beIN Sports, kamuoyundan gelen tepkiler sonrasında, benzer bir olayın yaşanmaması için gerekli önlemleri aldığını açıklamıştı.

melih şendil bein sports

Yayıncı kuruluş beIN SPORTS, yorumları nedeniyle Melih Şendil'le yollarını ayırma kararı aldı.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE