Instagram dua edilen fotoğrafı kaldırdı

Müslüman rugby oyuncusu Sonny Bill Williams, dua ederken çekilen fotoğrafın Instagram'dan neden kaldırıldığını sordu. ABD'li şirketten konuyla ilgili açıklama gecikmedi.

Instagram dua edilen fotoğrafı kaldırdı

Yeni Zelandalı milli rugby'ci Müslüman oyuncusu Sonny Bill Williams, maçtan önce dua ettiği anları paylaştığı fotoğrafın Instagram tarafından kaldırılmasına tepki gösterdi.

"Sorunun ne Instagram?"

34 yaşındaki oyuncu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Hey Instagram ve bu fotoğraftan rahatsız olanlar. Bu fotoğrafın benim ve Ofa Tuungafasi'nin sayfasından neden kaldırıldığını merak ettim. Bir kişinin sahip olduğu şeyler için şükran duygularını ifade ediyor olması sorun mu?" mesajını paylaştı.

Cami saldırısından sonra Müslüman oldu

Euronews'te yer alan habere göre; Yeni Zelanda Rugby Milli Takımı'nın önemli oyuncularından Sonny Bill Williams'ın ailesi ve takım arkadaşı Ofa Tuungafasi, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde meydana gelen cami saldırısının ardından Müslüman olmuştu.

Yeni Zelandalı trollerin saldırısına maruz kalmış

Williams'ın fotoğrafını kaldıran Instagram, gerekçe olarak kullanıcıların söz konusu paylaşımın uygun olmadığını rapor etmelerini gösterdi. Instagram'ın açıklamasında, "Instagram söz konusu içeriği kullanım koşullarını ihlal ettiği yönünde yapılan şikayetlerin üzerine kaldırdı" denildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 21:41
YORUM EKLE