Hidayet Türkoğlu’ndan Rasim Ozan Kütahyalı'ya Şok Sözler: ‘Şeref yoksunu..’

Türkiye Basketbol Federasyonu Hidayet Türkoğlu, Rasim Ozan Kütahyalı’nın yeniden ekranlara dönmesine çok sert tepki gösterdi. Türkoğlu, twitter hesabından yaptığı açıklama ile Beyaz TV’ye tepki gösterdi.

Hidayet Türkoğlu’ndan Rasim Ozan Kütahyalı'ya Şok Sözler: ‘Şeref yoksunu..’

Rasim Ozan Kütahyalı’nın yeniden ekranlara dönmesi başta Boşnaklar olmak üzere birçok vatandaşın tepkisini çekmişti. Boşnaklara söylemiş olduğu hakaret içerikli ifadelerden dolayı bir süredir yorumculuk yaptığı futbol programına çıkartılmayan Rasim Ozan Kütahyalı, 14 Eylül akşamı Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programına katılarak yeniden ekranlara dönüş yaptı.
Kütahyalı’nın yeniden ekranlara dönmesi tepki çekerken, en büyük tepki Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan geldi. Türkoğlu, twitter hesabından yaptığı açıklamada “Mahkemece suçlu bulunan bu şeref yoksunu Rasim Ozan Kütahyalı’yı tekrar programa çıkararak hata yapan Beyaz TV’nin bu yanlıştan acilen dönmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
Rasim Ozan Kütahlı, 2017 yılında Beyaz TV’de yayınlanan ve yorumcu olarak katıldığı futbol programının canlı yayınında “kusturmalı Boşnak saksosu” ifadelerini kullanmıştı. Kütahyalı’nın bu sözleri o dönem kamuoyunda geniş yankı uyandırmış, Boşnak vatandaşların büyük tepkisin çekmişti. Gelen yoğun tepkiler sonrasında özür dileyen ve “Ben Aliya İzzetbegoviç hayranı bir insanım. Ben Boşnak kardeşlerimden tekrar, tekrar özür diliyorum. Bana düşman olanlar bu sözleri kullanarak bana saldırdılar. Kendi meselelerine asil Boşnak halkını karıştırmasınlar" diyen Kütahyalı, programdan çıkarılmıştı. 

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE