Fenerbahçe'ye Yakınlığıyla Bilinen Acun Ilıcalı Hakkında Müthiş İddia

Türk televizyonculuğundaki kariyeriyle dünya tarihinde görülmemiş bir başarıya imza atan Acun Ilıcalı'nın Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Süper Lig'in yayın haklarını almaya hazırlandığı iddia edildi.

Fenerbahçe'ye Yakınlığıyla Bilinen Acun Ilıcalı Hakkında Müthiş İddia

Türkiye Süper Toto Süper Lig'in yayın haklarını elinde bulunduran Katar sermayesinin kulüplerle yaşadığı ekonomik problemler yayıncı kuruluşun değişmesine mi neden oluyor?

EXXEN SÜPER LİG'İN YAYIN HAKLARI İÇİN İHALEYE GİRECEK

Beşiktaş'ta bir dönem başkan adaylığında bulunan Hürser Tekinoktay, Acun Ilıcalı'nın, Süper Lig ve TFF 1. Lig'in yayın hakları için yapılacak ihaleye gireceğini iddia etti.

hürser tekinoktay bjk

Tekinoktay, yayın ihale komisyonuna Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin girmemesini eleştirirken, Fenerbahçe'ye yakınlığı ile bilinen TV8'in sahibi Acun Ilıcalı'ya ait Exxen adlı dijital platformun ihalede yer alacağını öne sürdü.

Ünlü iş adamı ve televizyoncu Acun Ilıcalı'nın önümüzdeki sezon için düzenlenecek Süper Lig yayın hakları ihalesine katılacağı iddia edildi. Bir dönem Beşiktaş'ta başkan adayı olan Hürser Tekinoktay, Ilıcalı'nın ihaleye gireceğini iddia ederken, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin komisyonda olmamasını eleştirdi.

acun ılıcalı esat yontuç

"BAŞKAN NEDEN KOMİSYONDA YOK!"

Sosyal medyadan açıklama yapan Tekinoktay, "İhale komisyonu, kulüpler birliği ve ilgililere;

1-Kulüpler Birliği Başkanı neden ihale komisyonunda yok ?

2-İhaleye TV8 veya EXXEN girecek mi ?

3-ODTÜ ne öğrendiniz ?" dedi.

TFF futbol ihale komisyonunu açıklamış ve yeni yayın ihalesi için oluşturulan komisyonda, TFF'nin yanı sıra Kulüpler Birliği Vakfı'nı temsilen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kasımpaşa Yönetim Kurul Üyesi Fatih Saraç, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil yer aldığını duyurmuştu.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE