Dünyanın en iyi on yarı maratonu arasında

Dünyanın en iyi 10 yarı maratonundan biri olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu 7 Nisan Pazar günü 14'üncü kez koşulacak.

7 Nisan Pazar günü 14'üncü kez start alacak koşuya yaklaşık 100 ülkeden 10 binin üzerinde sporcunun katılacağı tahmin ediliyor. 21 kilometrelik ve 10 kilometrelik parkurlarda gerçekleşecek 14'üncü İstanbul Yarı Maratonu’nda koşucular, Yarı Maraton (21K), 10K ve Business Maraton kategorilerinde yarışacak. 

DÜNYANIN EN İYİ ON YARI MARATONU ARASINDA 

2017 yılı itibariyle Altın Kategori'ye yükselerek dünya çapında en iyi 10 yarı maraton arasına giren Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, dünyanın en düz ve hızlı parkurlarından birine sahip. Tarihi Yarımada’da koşulacak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, rakım farkı bulunmayan parkuru ile her koşucunun en iyi derecesini yapma imkânı sunuyor. 

Bu sene ki maratona katılacak olan ünlü isimlerden Merve Oflaz ve Begüm Kütük maraton hakkında konuştu. Begüm Kütük herkesin hayatında bir kez bir çılgınlık yapıp maratona katılması gerektiğini söyledi. Merve Oflaz: Ben zaten sporla iç içeyim, maraton yaklaştıkça koşulara daha fazla ağırlık veriyorum. Normalde 1 km koşuyorsam, 3 km koşuyorum. Beslenme konusunda ise ikili sağlıklı ve sebze ağırlıklı beslendiklerini açıkladılar, ek olarak Kütük "tatlıyı özlüyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER