Acun Ilıcalı: İmkanım Olsa O Sonucu Değiştirmek İsterdim

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Acun Ilıcalı, Türk Futbol tarihine 'Denizlispor Faciası' olarak geçen 2006 yılındaki Denizlispor-Fenerbahçe maçının skorunu imkanı olsa değiştirmek istediğini açıkladı.

Acun Ilıcalı: İmkanım Olsa O Sonucu Değiştirmek İsterdim

Türk futbol tarihine 'Denizlispor Faciası' olarak geçen Denizlispor-Fenerbahçe maçı sıkı bir Fenerbahçeli olan Acun Ilıcalı'nın unutamadığı maçların başında geliyor. Acun, imkanı olsa bu maçın skorunu değiştirmek istediğini açıkladı. 14 yıl önce 14 Mayıs 2006 tarihinde Süper Lig'de unutulmayan bir gece yaşandı. Son haftaya Fenerbahçe ve Galatasaray kafa kafaya girmişti. Fenerbahçe, Denizlispor deplasmanında mücadele ederken, Galatasaray ise sahasında Kayserispor'u ağırladı.

MEŞHUR 20:45 SÖYLEMİ BU MAÇTA SÖYLENDİ

Ligin son haftasına ikili averajla Galatasaray’ın önünde giren sarı lacivertliler, Denizlispor ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı. M.Keçeli’nin golüne Tuncay’la karşılık veren sarı lacivertliler, sahadan boynu bükük ayrıldı. Galatasaray ise evinde Kayserispor'u 3-0 mağlupo etti ve şampiyonluğu kazandı. Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın 20.45 söylemi bu seneki şampiyonluktan kalmadır.

"ADALETİN TÜRKİYE'YE GELMESİNİ İSTERDİM"

Acun Ilıcalı, "Fenerbahçe tarihinde bir maçın skorunu değiştirmek isteseydiniz hangi maçı değiştirirdiniz?" sorusunu "Denizlispor maçı... " olarak cevapladı. Ilıcalı, Ferit Ömeroğlu'na yaptığı açıklamada, "O maçın adil olduğunu düşünmüyorum. O gün adaletin Türkiye’ye gelmesini isterdim. O gün maçtaydım ve sürekli konfeti atılmasından dolayı maç sürekli durduruldu. Bir maç kaç kere durdurulabilir? Bugün şampiyonlar liginde bir maçta konfeti atılsa bir maç kaç kere durdurulabilir? O durum haksızlık oldu gibi biraz..." şeklinde yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 16:34

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER