Sosyal medya ilk varoluş nedeninden kopmaya başlayarak reklam mecralarına dönmüş durumda.

Sosyal medya ünlüleri takipçi sayılarına doğru orantılı olarak hesaplarından sürekli kozmetik başta olmak üzere her ürünün reklamını yapıp para kazanıyor.

danla bilic

Bu reklamların geri dönüşünün ne olduğu da tartışmalı.

İşte sosyal medyanın bu döngüsünü kıracak YayaTvBoards, iki girişimci tarafından hayata geçirildi.

Üstelik burada bu işi yapmak isteyenlere günlük 300 lira ödeme de yapılıyor. 

yayatvboards

SIRTINDA REKLAM SOKAK SOKAK GEZ PARA KAZAN!

Son dönemde markasını tanıtmak isteyenlerin tercihlerinden biri olan yürüyen reklam panoları, cadde ve sokaları gezerek günlük 250 ila 300 lira para kazanıyor. 

Pandemiyle insanlar evlerine kapanınca markasını tanıtmak isteyen birçok marka sosyal medyaya yöneldi. Yeni geliştirilen yürüyen reklam panoları ise sosyal medyaya rakip oldu. Renkli panolarla marka ve ürünler İstanbul’un cadde ve sokaklarında gezdirilerek tanıtılıyor. Taşıyıcılara günlük, 250 ile 300 lira arası ödeme yapılıyor.

Çocukluk arkadaşı Eyüp Uyanık ve Selami Temiz, reklamverenlerin ve markaların dijital kampanyalarında verimliliği artırmak ve insan ile marka etkileşimini sağlamak için yürüyen reklam mecraları YayaTvBoards’u hayata geçirdi. 1 yıldır üzerinde çalışan projedeki panolar ile markalar ürünlerinin tanıtımını sokak sokak gezdirerek yaptırabiliyor. 

yayatvboards

REKLAM VERMEK İSTEYENLER İÇİN SEÇENEK ÇOK

Pandemiyle dijitalleşmenin artığını ve birçok markanın reklam vermek için sosyal medyaya yöneldiğini söyleyen YayaTvBoards kurucu ortağı Eyüp Uyanık, “Yürüyen reklam mecraları ile marka ve insan etkileşimini hayata geçirdik. Markaların istediği görüntü ve resim panolarda yayınlanıyor. Markalarla yapılan iş birliği kapsamında gençler, belirlenen cadde ve sokaklarda, panoları sırtlarına alıp yürüyecek. Ekranların içerisinde markaların reklamları dönecek. Taşıyıcılara günlük, 250 ile 300 lira arası ödeme yapıyoruz” dedi.

"MARKALARA GÜVENLİ DATA DA SAĞLIYORUZ"

WhatsApp'a yeni özellik geliyor! Mesajların yerini tepkiler alacak... WhatsApp'a yeni özellik geliyor! Mesajların yerini tepkiler alacak...

Cihazı 1 yılda geliştirdiklerini anlatan Uyanık, “Belirlenen cadde veya sokaklarda yaklaşık 5 saat yürüyerek markaların tanıtımı yapılacak. Markalar için özel renklerde de üretebiliyoruz. Açılışlar, organizasyonlar, lansmanlar aslında insan etkileşiminin olduğu her alanda olabiliriz. Markalara güvenli data da sağlıyoruz. Günlük, haftalık ve aylık kiralama modellerimiz var” ifadelerini kullandı.