Geçtiğimiz aylarda yapımcı Can Tanrıyar'a sosyal medya hesabı üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Seren Serengil'in davası görülmeye devam edildi. 9 Mart günü  İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada iki tarafın da avukatları hazır bulundu. 

Seren Serengil Can Tanrıyar krizinde yeni gelişme!

Depremde kızını kaybeden usta oyuncu Orhan Aydın'ın hali yürek yaktı Depremde kızını kaybeden usta oyuncu Orhan Aydın'ın hali yürek yaktı

Cumhuriyet Savcısı davada mütaalayı açıklarken  sanık Seren Serengil'in müştekiye hitaben kullandığı 'şizofren, manyak, tımarhanelik' şeklindeki sözlerinin ifade özgürlüğü sınırını aşan sözler olduğunu ve bu haliyle 'hakaret' suçunu oluşturduğunu belirtti. Ancak açıklanan mütalaada, 'şizofren' sözünün kişinin şeref, onur ve haysiyetini rencide edebilecek nitelikte olmadığı, bu nedenle zincirleme suç unsurunun oluşmadığı ve kaydedildi. Mütalaada sanık Seren Serengil'in 'hakaret' suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Mahkeme, sanık ve avukatına esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapabilmeleri için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi. 

Seren Serengil Can Tanrıyar krizinde yeni gelişme!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Can Tanrıyar 'müşteki', Seren Serengil 'şüpheli' olarak yer aldı. İddianamede, Serengil'in sosyal medya hesabından 'bu manyak için gerekeni yapalım. Tımarhanelik ama önce bir parmaklık görsün, belki düzelir. Bu adam herkesi ölümle tehdit ediyor, namusuma laf ediyor. Kim diye sorarsanız Petek Dinçöz'ün Cumhurbaşkanına seslendiği Can Tanrıyar'dır' şeklinde paylaşımda bulunduğu anlatılmıştı. Sözlerin müşteki Tanrıyar'ın onur, şeref saygınlığını rencide edici boyutta olduğunun belirtildiği iddianamede, şüpheli Serengil'in 'sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret' suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.