Gazeteci Arif Hür, Cerrahi Tarikatı'nın yeni postnişini olan Ahmet Özhan hakkında bilinmeyen ve merak edilen o gerçeği açıkladı.

Şarkıcı Ahmet Özhan'ın gerçeği ortaya çıktı! İlginç 'Şeyhlik' hikayesi...

Hür, "Ahmet Özhan, ilk olarak 1974 yılında merhum Ömer Tuğrul İnançer'in daveti üzerine Karagümrük'teki Nûreddin Cerrâhî Tekkesi'ni ziyaret etmiştir. Tekkede ilk kez bir ramazan akşamı teravih namazı kılan Özhan, o mistik atmosferden ve orada bulunan insanların halet-i ruhiyesinden çok etkileniyor. 

Hem ne demişler; 'Yeryüzünde insânın arayışı, ait olduğu yeri bulana kadardır...' İşte bu noktada Ahmet Özhan da aradığı yeri tam olarak 1974 yılında bir ramazan akşamı Nûreddin Cerrâhî Tekkesi'nde buluyor" dedi.

Şarkıcı Ahmet Özhan'ın gerçeği ortaya çıktı! İlginç 'Şeyhlik' hikayesi...

İşte Arif Hür'ün dikkat çeken o yazısı:

"Dini yaşantısını çok fazla göz önünde yaşamayan ve her daim sanatıyla ön planda olmaya özen gösteren sanatçı Ahmet Özhan'ın Cerrahi Tarikatı'nın yeni postnişini olması büyük yankı uyandırdı. Halbuki Ahmet Özhan tasavvufla ilgilenmeye daha dün başlamadı ki... Çocukken babasının kucağında ilahi mırıldanan bir insandan bahsediyoruz. Niye bu kadar şaşırılıyor?  Ahmet Özhan sanat kariyerinde zirveyi gördüğü 1970'li yıllarda; şan, şöhret, para ve renkli yaşamı elinin tersiyle itmiş ve kendi inandığı yolda yürümeye başlamış ve istikametinde sabit-kadem olmuştur. Ahmet Özhan, ilk olarak 1974 yılında merhum Ömer Tuğrul İnançer'in daveti üzerine Karagümrük'teki Nûreddin Cerrâhî Tekkesi'ni ziyaret etmiştir. Tekkede ilk kez bir ramazan akşamı teravih namazı kılan Özhan, o mistik atmosferden ve orada bulunan insanların halet-i ruhiyesinden çok etkileniyor. Bir nevi o mekanla frekansı tutuyor.

Şarkıcı Ahmet Özhan'ın gerçeği ortaya çıktı! İlginç 'Şeyhlik' hikayesi...

Hem ne demişler; 'Yeryüzünde insânın arayışı, ait olduğu yeri bulana kadardır...' İşte bu noktada Ahmet Özhan da aradığı yeri tam olarak 1974 yılında bir ramazan akşamı Nûreddin Cerrâhî Tekkesi'nde buluyor. Uzun yıllardır da dinin estetik boyutunu ortaya koyabilmek için yoğun çaba harcıyor. Ahmet Özhan'ın gökten zembille inip postnişin olmadığı gayet açık..."

Şarkıcı Ahmet Özhan'ın gerçeği ortaya çıktı! İlginç 'Şeyhlik' hikayesi...

Farah Zeynep Abdullah, Kızılcık Şerbeti'nden para aldı mı? Yapım şirketinden açıklama geldi! Farah Zeynep Abdullah, Kızılcık Şerbeti'nden para aldı mı? Yapım şirketinden açıklama geldi!

1703 YILINDA KURULDU

Cerrahiler’in Karagümrük’teki Canfeda Camii Sokağı’nda bulunan dergâhı, Sultan III. Ahmed tarafından 1703 yılında Nureddin Cerrahi için yaptırıldı. Tekkede tevhidhane, türbe, erkekler ve kadınlar bölümü bulunuyor.

Toplantılara Japonya, İtalya, İngiltere ve ABD’deki müritler de zaman zaman katılıyor.