Yaz Mevsiminin En Tehlikeli İçecekleri Hücreleri Kurutup Öldürüyor!

Yazın serinlemek içtiğiniz bir içecek sizi bir anda ölümün eşiğine getirebilir! Uzmanlar çoğumuzun elinden düşürmediği çay, kahve, limonata, bira ve gazlı içeceklerin vücuttaki dengeyi bozarak metabolizmayı alt üst ettiğini söyledi. Eğer bu içeceklere karşı bir zaafınız varsa haberi okuduktan sonra yeniden bir durum değerlendirmesi yapmanız yararınıza olabilir!

Yaz Mevsiminin En Tehlikeli İçecekleri Hücreleri Kurutup Öldürüyor!

Yazın serinlemek içtiğiniz bir içecek sizi bir anda ölümün eşiğine getirebilir! Uzmanlar çoğumuzun elinden düşürmediği çay, kahve, limonata, bira ve gazlı içeceklerin vücuttaki dengeyi bozarak metabolizmayı alt üst ettiğini söyledi.

Eğer bu içeceklere karşı bir zaafınız varsa haberi okuduktan sonra yeniden bir durum değerlendirmesi yapmanız yararınıza olabilir!

Rus diyetisyen Yelena Solomatina, yaz sıcağında susuzluğu gidermeyen ve organizmaya zarar veren tehlikeli içecekleri sıraladı.

HÜCRELERİ KURUTUP VİTAMİNLERİ YOK EDİYOR

Sputnik'in aktardığına göre en tehlikeli içecekler listesine bira, çay, kahve, enerji ve diğer kafeinli içecekleri dahil eden Yelena Solomatina, bu içeceklerin hücreleri kuruttuğunu ve organizmanın önemli maddeleri, vitaminleri ve mineralleri kaybettiğini söyledi.

Uzman, “Eğer kahve içmeden yapamıyorsanız her fincanın ardından iki bardak su için” dedi.

"BİRA ONARILMAZ HASARLARA NEDEN OLUYOR"

Limonata ve gazlı içeceklerin kan şekerini artırdığını, bunun da damar hastalıkları olan insanlarda bilinç kaybı da dahil olmak üzere istenmeyen sonuçlara yol açabileceğini anlatan Solomatina, “Bira da yüksek glisemik indekse sahip içecek, üstelik alkol içeriyor. Böyle bir karışım yaz sıcaklığında organizmaya onarılamaz bir zarar verebilir” uyarısında bulundu.

Bu içeceklere alternatifin ayran, kefir, şekersiz kvas ve kombuça olduğunu kaydeden diyetisyen, “En iyi çözüm taze meyve ve sebze yemek ve temiz su içmek” diye ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 01:36

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE