Ünlü İsmin Göğüslerini Görenlerin Ağzı Açık Kaldı! Siz de Farkı Görebildiniz mi?

İngiltere'de yaşayan ünlü avukat Rebecca Butcher, dünyada nadir görülen Poland sendromu hastası. Butcher'ın göğüslerinden biri rahatsızlık nedeniyle hiç büyümedi.

Ünlü İsmin Göğüslerini Görenlerin Ağzı Açık Kaldı! Siz de Farkı Görebildiniz mi?

İngiltere'de yaşayan 23 yaşındaki Rebecca Butcher'in Poland sendromu nedeniyle göğüslerinin biri normal şekilde büyürken diğeri hiç büyümedi. Bu sebepten ötürü özellikle giydiği dekolteli kıyafetlerde kendisiyle dalga geçildiğini söyleyen genç kadın, nadir görülen bu durum için hemcinslerine kendilerini sevmeleri çağrısında bulundu.

Rebecca Butcher

İngiltere'de yaşayan 23 yaşındaki Rebecca Butcher, nadir görülen doğuştan Poland sendromu yaşadığı için göğüslerinin biri normal şekilde büyürken, diğeri hiç büyümedi.

SIK SIK DALGA KONUSU OLUYOR

Bu sebepten ötürü insanlar ve özellikle erkekler tarafından sık sık dalga konusu olduğunu söyleyen 23 yaşındaki Rebecca Butcher, arkadaşları tarafından hiçbir zaman hayatının aşkını bulamayacağını ve hiçbir erkeğin kendisini sevmeyeceğini söylediklerini ifade etti. Kendisine ücretsiz bir şekilde göğüs ameliyatı teklif edilmesine rağmen bu seçeneği hiç düşünmeyen genç kadın, gelen tekliflere 'kendisini olduğu gibi kabul ettiği' yanıtını veriyor.

Rebecca Butcher

Poland Sendromu Nedir?

Poland sendromu; göğüs bölgesinde bulunan kasların doğumsal olarak yokluğuyla birlikte yine aynı tarafta bulunan kol, el, parmak gibi vücudun üst tarafında bulunan yapılarda eksiklik bulunmasıdır. 

Çok sık rastlanan bir hastalık olmayan poland sendromu erkeklerde daha fazla görülmektedir. Nedeni henüz tam bilinemeyen bu hastalığın varlığında genetik önemlidir. 

Hastanın vücut yapısı simetrik değildir. Yani vücudun bir yarısıyla diğer yarısı arasında görüntü ve yapı farklılıkları vardır. Özellikle göğüs bölgesinde bulunan yapılarda anormallikler bulunmaktadır. Kişide meme ve meme başı yokluğu da beraberinde görülebilmektedir. 

Rebecca Butcher poland sendromu

Sendrom demek birden fazla sistemin aynı hastalık yüzünden etkilenmesidir. Bu hastalıkta bir sendromdur. Bu yüzden poland sendromunda ana şikâyet göğüs kaslarının yokluğu iken beraberinde parmaklarda yapışıklık, parmak yokluğu, el yokluğu gibi vücudun farklı kısımlarını da etkileyebilmektedir. 

Bu sendromda da göğüs kaslarının yokluğunun beraberinde meme yokluğu da görülebilmektedir. Bunlara ek olarak birçok yapı bozukluğu da olmaktadır. Ama asıl bozukluk göğüs kasının olmamasıdır. Genellikle tek taraflı olarak görülmesine rağmen çift taraflı da görülebilmektedir. 

Rebecca Butcher poland sendromu

Özellikle sağ taraflı tutulumlar poland sendromunda sıklıkla görülmektedir.  Nadir olarak görülen bu hastalık erkeklerde daha sık görülmektedir. 

Rebecca Butcher poland sendromu

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 15:16

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE