Türkiye'nin Bu İlinde Dondurma Yemek Yasaklandı! İşte Gerekçesi

Türkiye'de şimdiye kadar hiç uygulanmamış ve görülmemiş bir yasak Koronavirüs gerekçe gösterilerek uygulanmaya başlandı. Karaman'da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu şehrin belli noktalarında dondurma yemeyi yasakladı. İşte konuyla ilgili haberin detayları...

Türkiye'nin Bu İlinde Dondurma Yemek Yasaklandı! İşte Gerekçesi

Karaman'da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla belirlenen alanlarda sigara içmek, dondurma ve kuruyemiş yemek yasaklandı.

Kuruldan yapılan yazılı açıklamada, Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında, Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında bazı tedbirleri görüşmek amacıyla toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nda bazı kararların alındığı belirtildi. 

dondurma

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık başkanlığındaki İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları gereği belirlenen alanlarda sigara içmenin, dondurma ve kuruyemiş yemenin yasaklandığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"İKİNCİ BİR KARARA KADAR DONDURMA YEMEK YASAK"

"Turgut Özal Caddesinin Karaman Kalesi önünden başlayan kısmından doğuya doğru Atatürk Bulvarı'nın tamamında, Atatürk Bulvarının Zeytin Dalı Bulvarı ile kesiştiği kavşaktan (Karaman Belediyesi Önü) kuzey yönüne doğru, Zeytin Dalı Bulvarı ile Kazımkarabekir Caddesi'nin kesiştiği kavşaktan batıya doğru, Kazımkarabekir Caddesi'nin 1. İstasyon Caddesi ile kesiştiği kavşaktan güneye doğru, 1. İstasyon Caddesi'nin İsmet Paşa Caddesi ile kesiştiği kavşaktan tekrar Turgut Özal Caddesi ile birleştiği noktalar arasında kalan tüm cadde, sokak ve park gibi tüm açık alanlarda 5 Ağustos Çarşamba günü saat 23:00'ten itibaren ikinci bir karara kadar hareket halinde veya oturarak vatandaşlar tarafından dondurma ve kuruyemiş yenilmemesine, sigara içilmemesine oy birliğiyle karar verilmiştir."

KARAMAN DONDURMA YASAK

Ayrıca, düğün salonları haricinde yemekli düğün organizasyonlarının il genelinde yasaklandığı dile getirilen açıklamada, "İl Sağlık Müdürlüğünce yürütülen filyasyon ve saha çalışmalarında, ilgili görevin ifasına engel herhangi bir kronik hastalığı bulunmayan, başta öğretmenler ve imamlar olmak üzere diğer kurumlardan ihtiyaç duyulması halinde kamu kurum ve kuruluşlarınca İl Sağlık Müdürlüğü emrine personel ve araç görevlendirilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

karaman dondurma yeme yasağı koronavirüs

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 01:09

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE