Türkiye'deki Koronavirüsün Seyri Ağırlaştı! Tehlike O İl İçin Had Safhada

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye'deki koronavirüs vakalarının seyrinin ağırlaştığını açıkladı. Hastalıktan ölümlerin 5 bin 873'e yükseldiğini duyuran Bakan Koca, virüs bulaşma ve yayılma riskinin had safhada olduğu ilin İstanbul olduğunu vurguladı. İstanbul'u sırayla Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa takip ediyor

Türkiye'deki Koronavirüsün Seyri Ağırlaştı! Tehlike O İl İçin Had Safhada

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye'deki koronavirüs vakalarının seyrinin ağırlaştığını açıkladı. Hastalıktan ölümlerin 5 bin 873'e yükseldiğini duyuran Bakan Koca, virüs bulaşma ve yayılma riskinin had safhada olduğu ilin İstanbul olduğunu vurguladı.

fahrettin koca sağlık bakanı

İstanbul'u sırayla Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa takip ediyor.

TESPİT VE TEŞHİS EDİLEN HASTA SAYISI 243 BİN 180 KİŞİ, HASTALIKTAN ÖLENLER 5 BİN 873 

Sağlık bakanlığı'ndan yapılan günlük koronavirüs vakaları verilerine göre 11 Ağustos Salı itibarıyla Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı 243 bin 180'e, virüs kaynaklı can kaybı ise 5 bin 873'e yükseldi.

Türkiye'de koronavirüs kaynaklı can kaybı 5 bin 873'e yükseldi. Türkiye'de son 24 saatte bin 183 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 15 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 243 bin 180, can kaybı 5 bin 873 oldu.

Son 24 saatte 1185 kişinin daha iyileşmesiyle Covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 226 bin 155 oldu.

koronavirüs vaka tablo 11 ağustos 2020

SON ÜÇ GÜNDE EN YÜKSEK SAYIDA HASTA GÖRÜLEN 5 İL

Günlük verilere ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, "Son 3 gündür hastaneye yatışlarda %32 azalma var. Fakat sürecin en önemli göstergelerinden biri olan ağır hasta sayısında artış devam ediyor. Son 3 gün içinde en yüksek sayıda hasta görülen ilk 5 ilimiz: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa" ifdelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 20:39

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE