Salgına karşı savaşan en doğal antibiyotik!

Kış gelince soğuk algınlığı ve grip kapıyı çaldı. Mevsimsel hastalıklara karşı bağışıklığını güçlendirmek isteyenlerin turşu ve turşu suyu tüketimi arttı. İçeriğinde yer alan ve yararlı bakteriler olan probiyotikler ile prebiyotik lifler bağırsak florasının zenginleşmesini sağlıyor ki bu da güçlü bir bağışıklık sistemi anlamına geliyor. Sindirim sistemini güçlendiriyor, kanserden koruyor!

Salgına karşı savaşan en doğal antibiyotik!

Kış mevsiminin gelmesiyle beraber tüketimi artan, grip ve soğuk algınlığına karşı korunmak için bağışıklık sistemini güçlendirdiği belirtilen turşu suyu, doğal antibiyotik görevi görüyor.

Turşu farklı sebzeler ve sirke ile yapılan ve probiyotik özelliği çok yüksek olan bir besindir. Özellikle suyu ise tam bir şifa kaynağıdır. Turşu ve turşu suyu bağışıklığın güçlenmesinde önemli rol oynuyor.  Özellikle kış aylarında tüketildiğinde hastalıklara karşı koruma sağlar. 

Turşu suyu içerisinde A, C ve K vitaminleri ile magnezyum, demir, kalsiyum ve potasyum mineralleri turşu içeriğinde oldukça çok bulunuyor. Ayrıca turşu suyu içerisinde asetik asidin yağ azaltma özelliği de var. 

Her gün bir bardak turşu suyu tüketerek, hastalıklara karşı korunabilir, kış aylarında kilo almayı engelleyebilirsiniz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER