Özel bölgesinde siğil çıkan adam büyütme operasyonu geçirince öldü

İstanbul'da 29 yaşındaki Vedat T., özel bölgesinde çıkan siğillerin çoğalması ve cinsel organının küçülmesi yüzünden ameliyat masasına yattı. Operasyon sırasında kalbi duran Vedat T., hayatını kaybetti.

Özel bölgesinde siğil çıkan adam büyütme operasyonu geçirince öldü

İstanbul Esenyurt'ta özel bölgesindeki siğiller nedeniyle cinsel organında 3 santim kısalma meydana geldiğini düşünerek bıçak altına yatınca ölen 2 yıllık evli Vedat T.'yle (29) ilgili soruşturmada ortaya çıkan detaylar şaşırttı.

İşte son dakika haberinin detayları...

İstanbul Esenyurt'ta özel bölgesindeki siğiller nedeniyle cinsel organında 3 santim kısalma meydana geldiğini düşünerek bıçak altına yatınca ölen 2 yıllık evli Vedat T.'yle (29) ilgili soruşturma sürüyor. Levent'teki özel bir hastanede gerçekleşen ameliyatın ardından uyandırılmaya çalışılan Vedat T.'nin kalbi durdu.

estetik operasyon

Kalp masajıyla hayata döndürülen Vedat T., aynı hastanenin Bakırköy şubesine sevk edildi ancak yeniden kalbi durdu. İkinci kez hayata döndürülen Vedat T. hastanede hayatını kaybetti. Ameliyata giren doktor T.T., "Anesteziden çıkamadı. Benim bir kusurum yok" sözleriyle kendini savundu.

GÖĞSÜNDEN ALINAN YAĞLARIN ENJEKTE EDİLMESİNE KARAR VERDİ

Vedat T., geçen şubatta özel bölgesinde siğiller çıktığını fark etti. Siğillerin çoğalmasıyla cinsel organında küçülme olduğunu gördü. Tedavi olmak için İstanbul Levent'teki özel bir hastaneye başvurdu. Doktorlar tarafından yapılan muayene sonrası adamın siğillerinin yok edilmesine ve göğüs bölgesinden alınan yağların cinsel organına aktarılmasına karar verildi.

29 Mart'ta ameliyata alındı. İddiaya göre; anestezi verilen Vedat T.'nin ameliyat sırasında kalbi durdu. Doktorlar tarafından yapılan müdahale sonrası kalbi tekrar çalıştırılan Vedat T., yoğun bakıma alınması için hastanenin Bakırköy şubesine gönderildi. Nakil sırasında yeniden kalbi duran Vedat T.'ye ikinci müdahale burada yapıldı. Yeniden hayata döndürüldü ve yoğun bakıma alındı. Saatler sonra yeniden kalbi durdu ve bu kez kurtarılamadı. 

estetik operasyon ameliyatı

'KUSURUM YOK' İDDİASI 

Ölen gencin abisi savcılığa suç duyurusunda bulundu 29 yaşındaki sağlıklı kardeşinin ameliyat sırasında yapılan bir hata nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia etti. Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. İddialar sonrası ameliyat ekibinde bulunan doktorların ifadelerine başvuruldu.

İfade veren doktor T.T, yaşanan süreci şöyle açıkladı: Hasta bize özel bölgesinde çıkan siğillerin yok edilmesi talebiyle başvurdu. Ben de kendisine siğilleri yok edip, yağ aktarma işlemlerini yapacağımızı anlattım. Kendisi kabul etti. Onama formlarını imzaladı. Ameliyat başarılı geçti. Odama çıktığımda anestezi ekibi genci uyandıramadıklarını söyledi. Acilen beni aradılar. Ameliyathaneye inip kontrol ettim. Kalbi durmuştu. Yeniden hayata döndürüp Bakırköy şubemize sevk ettik' dedi. Hastanenin başhekimi A.P., 'Estetisyen doktor T.T. tarafından ameliyat edilen gencin kalbinin durduğu bölüme şahit oldum. Benim gence müdahalem olmadı. Ailesine acı haberi ben verdim' dedi.  

plastik cerrahi doktor

Ailenin şikayeti üzerine savcılık, doktor T.T., anestezi uzmanı ve hemşire hakkında soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 21:03

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE