Nutella Çikolatanın İçeriğiyle İlgili Bomba Açıklama! Eğer Gerçekse...

Dünyaca ünlü İtalyan Ferrero şirketine ait Nutella marka çikolataların içeriğinde şüpheli madde olduğu açıklandı. Şirket Twitter üzerinden sorulan "Ürünleriniz helal mi?" sorusunu "Hayır helal değil" açıklaması yaptı. Açıklama sosyal medyada olay oldu. Şirket gelen tepkiler üzerine geri adım atarak yapılan açıklamanın "hata" olduğunu bildirdi. Tüketicilerden özür diledi!

Nutella Çikolatanın İçeriğiyle İlgili Bomba Açıklama! Eğer Gerçekse...

Dünyaca ünlü İtalyan Ferrero şirketine ait Nutella marka çikolataların içeriğinde şüpheli madde olduğu açıklandı. Şirket Twitter üzerinden sorulan "Ürünleriniz helal mi?" sorusunu "Hayır helal değil" açıklaması yaptı.

Açıklama sosyal medyada olay oldu. Şirket gelen tepkiler üzerine geri adım atarak yapılan açıklamanın "hata" olduğunu bildirdi. Tüketicilerden özür diledi!

nutella çikolata

Dünya ve Türkiye pazarında çikolata sektörüne yön veren firmalardan Nutella, ürünlerinin helal sertifikalı olup-olmadığı sorusuna cevap verdi. Sosyal medyada bir kullanıcının, "Ürünleriniz helal mi?" sorusuna, '"Hayır, helal değil" diyen firmaya tepki yağdı. Ünlü marka, daha sonra Twitter üzerinden açıklama yaparak özür diledi.

nutella kavanoz çikolata

Nutella'ya bir kullanıcı "Nutella helal mi?" diye sordu. Bu soruya "Hayır helal değil" şeklinde yanıt verildi.

"ÜRÜNLER HELAL DEĞİL" AÇIKLAMASI TEPKİ TOPLAYINCA FİRMA ÖZÜR DİLEDİ

Tepkilerin ardından geri adım atan Nutella, hatalı Tweet attıklarını söyleyerek özür diledi. Firma, "Dünya çapında satılan tüm Nutella, Helal tüketime uygundur. Nutella üreten endüstriyel tesislerin yüzde 90'ından fazlası halihazırda üçüncü bir şahıs tarafından helal sertifikasına sahiptir ve geri kalan fabrikaları sertifikalandırma sürecindeyiz. Daha önceki Tweet'imizde yaptığımız hatadan dolayı özür dileriz" açıklamasında bulundu.

nutella ekmek çikolata

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 09:08

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE