Mehmet Öz’den Korkutan Koronavirüs Açıklaması: Kaçış Yok!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ölümcül koronavirüs ile ilgili dünyaca ünlü Doktor Mehmet Öz’den korkutan açıklamalar geldi. Kaçışın olmadığını savunan Öz, ne yapılması gerektiğini de anlattı.

Mehmet Öz’den Korkutan Koronavirüs Açıklaması: Kaçış Yok!

Dünya çapında sağlık gurusu olarak ün kazanan Prof. Dr. Mehmet Öz’den tüm dünyayı saran ölümcül koronavirüs ile ilgili korkutan açıklamalar geldi. Birkaç ay içinde 17 binden fazla insanın hayatını kaybettiği koronavirüsten kaçışın olmadığını savunan Mehmet Öz, “İstisnasız hepimiz yakalanacağız ama ne kadar geç o kadar iyi” ifadelerini kullandı.

“AŞI İŞLEVİNİ KAYBEDECEK…”

Koronavirüsün aşısının bulunca bile mutasyona her uğradığında işlevini kaybedeceğini belirten Doktor Öz, “Grip aşıları da öyledir. Sizi sadece geçmiş senelerin grip virüslerinden korur. Yenilerinden değil. Yani tam koruma sağlamaz. Tam koruma her zaman için bağışıklık sisteminizdir” şeklinde konuştu.

Dünyada her yıl yarım milyar insanon grip virüsüne yakalandığını hatırlatan Mehmet Öz, “Koronavirüsler (sars, mers vb.) ile de yaşamaya alışacağız (tabii mers ile belki 1000 yıl sonra)” diyerek insan vücudunun bu virüslere karşı bağışıklık kazandığını belirtti

“HEPİMİZ BU VİRÜSE YAKALACAĞIZ…”

Sonuç olarak herkesin bu virüse yakalanacağını açıklayan Prof. Dr. Mehmet Öz, “Hatta belki birçoğumuz yakalandı bile ama fark etmedi. Ve hatta hastalığı da atlattı. Vücudu virüsle yaşamaya çoktan alıştı ya da virüs o vücutta yaşayamadı ve başka konaklara geçti” diye de ekledi.

KORUNMAK İÇİN NE YAPMALI?..

Peki koronavirüse karşı vücut direncini güçlendirmek için ne yapmak gerekiyor?  Doktor Öz, bağışıklık sistemi güçlendirmek için bazı önerilerde bulundu.

İşte Doktor Öz’ün koronavirüsten korunmak için önerileri:

  • Kendinizi karantinaya alın. Virüsle en geç temas edenler en şanslıları olacak
  • Hijyen. Olabildiğince temizliğe dikkat edin.
  • Meyve sebze yiyin.
  • Bağışıklığa iyi gelen sarımsak, kefir, yoğurt gibi besinler tüketin.
  • Bağışıklığa çok iyi gelen besin takviyeleri ve vitaminler alın. Örnek: beta glukanlar, c vitamini, çinko, kara mürver ekstresi vb.
  • Hareket edin ve evinizde spor yapın.
  • Sigarayı bırakın.
  • Bol su için.

Ferhat Er

Magazin dünyasına dair son gelişmeleri ve merak edilenleri en doğru, en özel biçimde aktarmaya çalışıyoruz. Haberlerimizle ilgili yorumda bulunabilir ya da sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER