Koronaya Rağmen Köpüklü Parti! O İlimizden Pes Dedirten Görüntüler

Ne zaman adam oluruz? "Bize dokunmayan yılan bin yaşasın!" demeyi bıraktığımız zaman! İşte bu cümleyi bize yazdıran görüntüler Rize'nin Çayeli ilçesinden geldi. Koronavirüs'e karşı onca uyarı ve habere rağmen hiçbir sosyal mesafe kuralı ya da tedbiri dikkate almayan paragöz işletmeciler plajda köpük partisi verdi. Yurdum insanı da partiye akın etti

Koronaya Rağmen Köpüklü Parti! O İlimizden Pes Dedirten Görüntüler

Ne zaman adam oluruz? "Bize dokunmayan yılan bin yaşasın!" demeyi bıraktığımız zaman! İşte bu cümleyi bize yazdıran görüntüler Rize'nin Çayeli ilçesinden geldi. Koronavirüs'e karşı onca uyarı ve habere rağmen hiçbir sosyal mesafe kuralı ya da tedbiri dikkate almayan paragöz işletmeciler plajda köpük partisi verdi. Yurdum insanı da partiye akın etti.

rize çayeli köpüklü parti

Rize'ye bağlı Çayeli ilçesinde bulunan bir plajda işletmeciler, sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe sayarak köpük partisi verip horon oynattı. Denetimler kapsamında durumu tespit eden Rize Pandemi Kurulu işletmecilere para cezası kesti.

GÖRÜNTÜLER ÜZERİNE YETKİLİLER HAREKETE GEÇİP CEZA KESTİ

Rize Pandemi Kurulu'nun aldığı tedbirler kapsamında, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı sosyal mesafe ve maske kurallarını gözardı eden işletmelere yönelik denetim ve kontroller devam ediyor. Yapılan denetimlerde, Çayeli ilçesinde bir plajda sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe sayarak köpük partisi verip, horon oynatıldığı tespit edildi. Bunun üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca, sosyal mesafe ve maske kuralına uymadan ve toplum sağlığını hiçe sayarak, köpük partili aktiviteler organize edip, plaja gelen misafirlerin horon oynamasına izin verdikleri gerekçesiyle işletme sahiplerine idari para cezası uygulandı.

çayeli plaj köpüklü parti

"TÜM ÇABALARA RAĞMEN İŞLETMELER TEDBİR ALMIYOR"

İşletmeye kesilen ceza ile ilgili açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber "Kent genelinde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde ve sahil kesimlerinde sosyal mesafe ve maske kullanımı konusundaki uyarılarımıza sıklıkla devam ediyoruz. Pandemi sürecinin yaşandığı şu günlerde halkımızın sağlığını korumak, bulaşma riskini en aza indirmek için büyük çabalar harcıyoruz. Tüm bu çabamıza rağmen kurallara hiçe sayan işletmelere de gerekli idari para cezaları uyguluyoruz ve bundan sonra da tespit edeceğimiz ihmallere hiç müsahama göstermeden gerekli yaptırımları uygulayacağız. Çünkü biz halkımızın sağlığını önemsiyoruz" dedi.

köpük partisi

KÖPÜKLÜ PARTİNİN GÖRÜNTÜLERİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA YAYINLADILAR

Bahse konu olan köpüklü ve horonlu plaj partisine ait görüntülerin, işletmenin sosyal medya hesabından paylaşıldığı tespit edildi. Görüntülerde, bir araya gelen onlarca kişinin sıkılan köpük ve müzik eşliğinde eğlendiği açıkça görülüyor.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE