Koronavirüs Yasakları Yeniden Geldi! Bu İllerde 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkamayacak

Koronavirüs'ün yapılan tüm uyarılara rağmen artış hızını artırması sokağa çıkma yasakları dahil pek çok tedbiri yeniden gündeme getirdi. Malatya, Kahramanmaraş ve Düzce Valilikleri Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri insanlar için bazı kısıtlamaları yeniden uygulamaya koydu!

Koronavirüs Yasakları Yeniden Geldi! Bu İllerde 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkamayacak

Koronavirüs'ün yapılan tüm uyarılara rağmen artış hızını artırması sokağa çıkma yasakları dahil pek çok tedbiri yeniden gündeme getirdi.

korona 65 yaş üstü

Malatya, Kahramanmaraş ve Düzce Valilikleri Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri insanlar için bazı kısıtlamaları yeniden uygulamaya koydu!

VAKA SAYILARI ARTMAYA DEVAM EDİNCE YASAK KAÇINILMAZ OLDU!

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını Türkiye'de etkisini artırmaya devam ederken, artan vaka sayılarıyla birlikte Malatya, Düzce ve Kahramanmaraş'ta risk grubunda olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için yeni düzenlemelere gidildi. 

Malatya Valiliği 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlama getirildiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, “İl Hıfzıssıhha kurulu kararınca; 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza, risk grubunda olmaları sebebiyle salgının etkilerinden korumak amacıyla sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir” denildi.

korona 65 yasak

Kısıtlama kapsamı 17.00 ile 10.00 saatleri arası olarak duyuruldu. 65 yaş üstü vatandaşların 10.00 ile 17.00 saatleri arasında ise sokağa çıkabilecekleri belirtildi. 

65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLAR TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA BİNEMEYECEK!

Kahramanmaraş’ta 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma araçları ile sebze ve meyve pazarlarına gitme saatlerine kısıtlama getirildi.

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararda, “Koronavirüs salgını ile mücadelede risk gurubunda yer alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın, bulaş riskinin arttığı sabah 07.00-10.00 saatleri ile akşam 17.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmalarının ve akşam 17.00'den sonra sebze/meyve pazarlarına girişlerinin kısıtlanma getirilmiştir” denildi.

DÜĞÜNLERE KATILIM KISITLANDI

Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, düğünler için verilen 3 saatlik izni 2,5 saate indirirken, 65 yaş üstü kişilerin düğünlere katılmasını yasakladı.

bursa kaynana

Salgının kalabalık ortamlardaki hızlı yayılımı göz önünde bulundurulduğunda köylerde veya sokaklarda yapılan düğün, nişan, sünnet düğünlerinin aynı gün içerisinde 11.00-23.00 saatleri arasında ve en fazla 2 saat 30 dakika süreyle sınırlı olacak şekilde yapılmasına karar verildi.

Ayrıca, 65 yaş üstü vatandaşların, evlenen kişilerin 1. derece yakınları ile amca, dayı, teyze ve hala haricinde düğünlere katılmasının yasaklanmasına, mevlit ve defin işlemleri sonrasında yapılacak olan yemek ikramların yasaklanmasına karar verildi

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER