Koronavirüs hastası kadına hastanede toplu tecavüz skandalı! Apar topar...

Dünyada insan hayatını baştan sona değiştiren Koronavirüs mikrobu insan eliyle yaşanan birtakım pisliklerin üzerini örtmek için mi kullanılıyor?

Koronavirüs hastası kadına hastanede toplu tecavüz skandalı! Apar topar...

Hafif koronavirüs belirtileri nedeniyle hastaneye yürüyerek gelen kadın dört gün sonra hayatını kaybetti. Dünya koronavirüs hastası kadının başına gelen korkunç olayı konuşuyor.

Kadının ölümünün ardından hastanede toplu tecavüz iddiası gündemi sarstı. Talihsiz kadının kızı, doktorlar tecavüz olayının ardından annesini konuşmasın diye entübe ettiklerini söyledi.

koronavirüs belirtileri

ÜÇ ÇALIŞANIN İSTİSMARINA UĞRADI İDDİASI

Hindistan'da bir koronavirüs hastasının ölmeden önce özel bir hastanede üç çalışan tarafından toplu tecavüze uğradığı iddia edildi.

Kurbanın kızına göre, 45 yaşındaki kadın, Hindistan'ın Bihar eyaletindeki özel bir sağlık birimi olan Paras HMRI'de koronavirüs tedavisi görüyordu. Kadın, 16 Mayıs'ta hastanedeki üç çalışanın tecavüzüne uğradı.  

CİNSEL SALDIRI İZLERİNİ ÖRTMEK İÇİN ENTÜBE EDİLDİ İDDİASI

15 Mayıs'ta hastaneye kaldırıldıktan sonra ventilatör desteği alan kurban daha sonra 19 Mayıs'ta hayatını kaybetti. Kurbanın kızı, hastanedeki doktorların cinsel saldırı konusunda sessiz kalması için annesini entübe ettiğini iddia etti.

koronavirüs kadın hasta

Kurbanın kızı, Bihar'daki bir siyasi parti olan Jan Adhikar Partisi'nin (JAP) kadın kanadıyla annesinin cinsel saldırısı hakkında konuştuğunu söyledi.

"BELİRTİLER HAFİF DÜZEYDEYDİ"

45 yaşındaki kadının kızı, "Annem hastaneye tek başına yürüyerek geldi ve semptomları olmasına rağmen sağlık durumu en hafif tabirle 'tatmin ediciydi'. Hastanenin yoğun bakım ünitesinde 16 Mayıs'ta üç erkek tarafından taciz edildi. Sağlığı kötüleştikten yaşanan korkunç olayı bana bildiren annemdi. Annemle cinsel taciz ve uygunsuz davranış hakkında JAP dışındaki akrabalarla da konuştum."

SUSTURMAK İÇİN ENTÜBE ETTİLER

Hastanın kızı, hastane personelinin annesinin durumunun kritik olması ve ventilatör desteğine ihtiyaç duyması nedeniyle ondan bir form imzalamasını istediğini söyledi.

Ancak, kurbanın kızı, doktorların saldırı konusunda sessiz kalması için annesini entübe ettiğine inanıyor.

İsmi açıklanmayan kadının kızı dünyayı ayağa kaldıran açıklamalarını şöyle sürdürdü:

koronavirüs ölüsü

"Annemin öldüğünü açıkladılar. Ancak doktorların, annemin polise ifade vermesini engellemek için onu entübe ettiklerinden şüpheleniyorum. Bu hastane kapatılmalı."

KADINA OTOPSİ YAPILACAK

Shastrinagar karakolundaki Karakol memuru Ramashankar Singh, şu anda suçlamaları araştırıyor. Ulusal Kadın Komisyonu (NCW), başkanı Rekha Sharma'nın konuyu araştırmak için Bihar hükümetine ve polise yazmasının ardından konuyla özel olarak ilgilenmeye başladı.

Öte yandan, Patna Nöbetçi Sulh Hakimi ML Khan, kurbanın kızı annesinin hastanede cinsel tacize uğradığını iddia etmesinden sonra cesedin otopsi için gönderildiğini doğruladı.

Açıklamada "Hastane yönetimi, ölümünün nedeni olarak koronavirüs enfeksiyonunu gösterdi, ancak şikayetçi, annesinin cinsel saldırıya uğradığını iddia etti. Konuyu araştırıyoruz ve otopsi raporu, cinsel saldırıya uğrayıp uğramadığını ortaya çıkaracak." denildi. 

koronavirüs ölü defini

HASTANE İDDİALARI REDDEDİYOR

Hastane ise, kurbanın koronavirüs komplikasyonları nedeniyle öldüğünde ısrar ediyor. Paras hastane yönetiminden Doktor Gupta, cinsel saldırı iddialarını reddetti.

Hastane yönetimi yaptığı açıklamada, hastaya uygun satürasyonu sürdürmek için çabaladıktan sonra mekanik invaziv ventilasyon uygulandığını söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle felaketi yaşayan ve pandemiden en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, son 24 saatte 3 bin 741 kişi yaşamını yitirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 16:25

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE