Kışı Hastalanmadan geçirmek İçin, İçebileceğiniz 5 Farklı Çay

Soğuk havanın kendini iyiden iyiye hissettirdiği kış mevsimi; soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu hastalıklarının en sık görüldüğü mevsim… Özellikle çok fazla kişinin aynı anda bulunduğu toplu taşım araçları, ofisler, alışveriş merkezleri gibi kapalı mekanlarda virüslerin bulaşma riski de artıyor.

Kışı Hastalanmadan geçirmek  İçin, İçebileceğiniz 5 Farklı Çay

Hastalıklardan Uzak Bir Kış Geçirmek İçin, İçebileceğiniz 5 Farklı Çay
Soğuk havanın kendini iyiden iyiye hissettirdiği kış mevsimi; soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu hastalıklarının en sık görüldüğü mevsim… Özellikle çok fazla kişinin aynı anda bulunduğu toplu taşım araçları, ofisler, alışveriş merkezleri gibi kapalı mekanlarda virüslerin bulaşma riski de artıyor. Çeşitli hastalıklara ve enfeksiyonlara sebep olan virüslerle savaşmanın en iyi yolu ise bağışıklık sistemini güçlendirmek.İşte hastalıklardan uzak, sağlıklı bir kış geçirmek için içebileceğiniz 6 farklı çay…


ENFEKSİYONLARA KARŞI BİREBİR: EKİNEZYA ÇAYI 
Kuzey Amerika menşeili ekinezya, uzun yıllardır pek çok sağlık problemine karşı tedavi amacıyla kullanılmaktadır. ekinezya; bağışıklık sistemini güçlendirerek vücutta oluşabilecek enfeksiyonların önüne geçerken, ağrı kesici etkisiyle de rahatlatıcı bir etki gösterir. Soğuk algınlığına yol açan virüsler üzerinde öldürücü etkisi bulunan ekinezya çayı, kışın vazgeçilmez şifalı içeceklerinden biridir.


KAN DOLAŞIMINI ARTTIRMAK İÇİN: IHLAMUR ÇAYI 
Kış çayı denildiğinde akla gelen ilk bitki olan ıhlamurun faydaları saymakla bitmez. Kan dolaşımını ve terlemeyi kolaylaştırıp, vücuttan mikropların atılmasını kolaylaştırır. Özellikle bal ile içildiğinde soğuk algınlığından kaynaklanan öksürüğe de iyi gelen ıhlamur çayı, ekspektoran özelliği sayesinde balgamı yumuşatarak atılımını kolaylaştırır.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DESTEKLEMEK İÇİN: ZENCEFİL ÇAYI 
Yapılan bilimsel araştırmalar zencefilin içinde bulunan gingerol, şogaol gibi bileşenlerin, vücuttaki iltihapları gideren kuvvetli bir etkisi olduğunu ortaya koymaktadır. Zencefil çayı, vücut ısısını arttırarak bağışıklık sistemini destekler, özellikle kış aylarında yaşanan grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların önlenmesini sağlar.


ÖKSÜRÜĞE KARŞI: ADAÇAYI 
Adaçayı; hoş kokusu ve sayısız faydasıyla kışın vazgeçilmez çaylarından biri… Boğaz ağrılarını ve mide ağrılarını dindirirken, sindirim sistemini de düzenleyen adaçayı, idrar ve ter söktürücü özelliği sayesinde özellikle ateşli hastalıklar sırasında vücudu rahatlatır. Antiseptik etkisi sayesinde kanı temizleyip, yüksek tansiyonu düşürür ve rahat bir uyku çekmenizi sağlar.

NESİLDEN NESİLE ŞİFA: NANE LİMON ÇAYI 
Bağışıklık sistemini güçlendirmekten, kas gevşetici etkisine; ateş düşürücü özelliğinden, kan dolaşımını ve şekeri düzenleyen etkisine kadar nesilden nesile şifa kaynağı olarak görülen nane limon çayı; yumuşak aroması ve ferahlatıcı etkisi sayesinde vücudu kış hastalıklarına karşı mükemmel bir şekilde koruyor.

YORUM EKLE