İki Kardeş Ölü Annelerini Böyle Taşıdı! Görüntüler Yürek Yaktı

Dünyanın en kalabalık ülkelerinden Hindistan'da Koronavirüs yüzünden resmen sokaklarda ölüm kol geziyor. Ülkenin sağlık sistemi çökmüş durumda. Ölenler yakılmak için kişisel çabalarla krematoryumlara götürülüyor.

İki Kardeş Ölü Annelerini Böyle Taşıdı! Görüntüler Yürek Yaktı

Hindistan'da Kovid-19 yüzünden yaşanan ölümler had safhaya ulaştı. Salgın krizi günden güne derinleşiyor.

Sağlık sisteminin felç olduğu ülkeden yürek yakan görüntüler gelmeye devam ediyor.

Ülkede ölen ya da hastalanan insanları taşıyacak ambulansların yetersiz kalması sonrası yakınları vefat edenlerin sevdiklerinin cansız bedenlerini kendi imkanları ile taşımak zorunda kaldı.

hindistan

İşte çaresiz insanlardan biri de kameralara böyle yansıdı.

Ölmüş bir annenin oğlunun cansız bedenini taşıdığı anlar dünya gündemine oturdu.

Annelerini kaybeden iki kardeşin kadının cesedini krematoryuma götürdüğü anlara ait olan görüntüler yürekleri yaktı.

İki kardeş annelerinin cansız bedenini motosiklette ortalarına almak zorunda kaldı.

hindistan

POLİS 'ÇOK KALABALIKSINIZ' DİYE DURDURDU 

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, iki kardeş bu şekilde 15 kilometre yol katetmek zorunda kaldı. Polis iki kardeşi motosikletin kalabalık olduğu gerekçesi ile durdurdu ancak durumun anlaşılması üzerine iki kardeş trafik cezası almadan yollarına devam etti.

Ülke basınına konuşan acılı kardeşlerden birisi 'Bunu kimsenin görmesini istemezdim. Bu motosiklete her bindiğimde bu anı hatırlayacağım' dedi. Ancak ülkedeki tek sıkıntı ambulansların yetersiz kalması değil.

koronavirüs hindistan

Sağlık malzemelerinin de azaldığı Hindistan'da pek çok sağlık ekipmanı karaborsaya düşmüş durumda. Bu malzemelerin başında da oksijen tüpü geliyor. Normalde 6 bin rupi fiyata sahip olan oksijen tüpünün karaborsaya düştüğü ve 50 bin rupiden alıcı bulduğu da gelen haberler arasında.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 20:45

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE