Her Gün Gülümsemenin Kazandırdığı 5 Şey

Gülümsemenin vücudunuza ve çevrenizdekilere etkisini biliyor muydunuz? Gülümsemenin etkileri saymakla bitmeyecek kadar çok ve pozitiftir. İşte gülümsemenin kazandırdıkları...

Her Gün Gülümsemenin Kazandırdığı 5 Şey

   Gün içinde sürekli gülenlerden misiniz? Yoksa bazen çok asık suratlı olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Eğer gülmediğiniz, suratınızın düşük olduğu günler varsa şunu bilmelisiniz ki asık suratlı olarak geçen her gününüz tamamen boşa geçmiş demektir.

Her gün gülümsemelisiniz! Neden mi? Çünkü gülümsemek aslında tahmin ettiğinizden çok daha fazlasını kazandırıyor size. Peki neler kazandırıyor? İşte her gün gülümsemenin sizlere kazandırdığı 5 şey…

Kötü Ruh Haliniz Engellenir

   Eğer kötü bir gün geçiriyorsanız, istediğiniz şeyler olmuyorsa, her şey üst üste geliyorsa, kafanızı dağıtacak bir şeyler konuşmalı, başka şeyler düşünmeye kendinizi zorlamalı ve en önemlisi de gülümsemeye çalışmalısınız. Gülmek demek sadece dudaklarınızı yukarıya çekmek değildir… Gülmek, serotonin, dopamin salgılarını arttıran bir eylemdir. Bu da tabi ki daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca gülümsemek size bu yönde etki ettiği gibi hayatınızdaki insanların ruh hallerine iyi gelecektir. Siz gülümsediğiniz zaman karşı tarafın da ruh hali için olumlu etkiler yaratacaksınız. Eğer çevrenizde morali bozuk insanlar varsa ona gülümsemesini söylemeli ya da siz ona gülümseyerek onun kendisini iyi hissetmesini sağlamalısınız.

Gülümsemek Stres ve Endişe Karşıtıdır

  Çeşitli çalışmalar gösteriyor ki stres altında yapılan işler sırasında gülümsemek kalp atış hızını azaltıyor ve stresin ortadan kalkmaya başladığını gösteriyor. Gülümsemenin ayrıca bağışıklık sistemi üzerine de oldukça olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.

Eğer daha rahat bir zihin ve ruh haliniz varsa bu bağışıklık sisteminizi güçlendirecek, ayrıca daha çok beyaz kan hücresi salgılamanızı sağlayacak. Beyaz kan hücreleri, vücudu tehlikeli hastalıklara karşı koruyan, yabancı parçaların vücutta barınmasını önleyen hücrelerdir.

Kaş Çatmaktan Daha Kolay!

   Bilim adamları, gülümsemek ve kaş çatma üzerine incelemeler yapmış ve kaşları çatmanın gülümsemekten daha fazla kas çalıştırdığını ortaya koymuştur. Yani kaslar daha çok yorulacak ki bu nedenle çok üzgünken kolay uyur insan. Ayrıca kaşları çatmanın bu kadar çok kas kullanımına neden olması ile ilerleyen yaşlarda çabuk yüz kırışmasına neden olacağı düşünülmektedir.

Gülümsemek Daha Çekici Kılıyor

    Gülümseyen insanların, sık sık somurtan insanlardan daha çekici oldukları tartışılmaz bir konudur. Gülümsemenin bulaşıcı olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle de insanlar somurtkan insanlardansa sürekli gülümseyen, pozitif insanlarla zaman geçirmekten hoşlanırlar.

Gülümseme Ücretsiz Bir Anında Terapidir

    Yukarıda yazdıklarımızın tamamının yanı sıra gülümsemek ücretsiz bir eylemdir. En kolay terapi yöntemlerinden birisi de gülümse ve etkileridir. Ayrıca bu terapi ücretsizdir de, sadece yüzünüzü güldürecek insanlarla bir arada olmak yeterlidir....

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 10:02

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE