Gördüğümüzde Aklımıza Cinselliği Sokan Tuhaf Şeyler

İnsan cinselliği yapılan onca araştırma ve bilimsel bulgulara rağmen hala birçok gizemi içinde barındırıyor. Yapılan son araştırmalar bazı obje ve gıdaların insan zihninde cinselliği çağrıştırdığı tespit edildi.

Gördüğümüzde Aklımıza Cinselliği Sokan Tuhaf Şeyler

İnsan farkında olmasa da günlük hayatta karşısına çıkan birçok şeyin bilinçaltında bazı cinsel çağrışımlara sebep olduğu tespit edildi.

Karşılaştığımız bazı obje ve gıdaların diğer imgelere göre insanın aklına zorla cinselliği soktuğu ileri sürüldü.

cinsel yaşam

İşte günlük hayatımızda karşılaştığımız ve istemsiz bir şekilde cinselliği çağrıştırmaya müsait olan bazı şeyler...

KAHKAHA ATMAK

kahkaha atmak gülümsemek

Kahkaha atmak hem kadın hem de erkekler için cinselliği çağrıştıran durumlardan birisi. Yapılan araştırmaya göre yüksek sesle kahkaha atmak, cinsel birliktelik esnasındaki sesleri çağrıştırdığı için baştan çıkarıcı bir etkiye sahip olabiliyormuş.

GÜZEL KOKULAR

koku parfüm

Güzel kokular, insanlarda cinselliği çağrıştıran etkenlerin başında gelir. Özellikle bazı parfüm ve losyonlar kan akışını hızlandırarak afrodizyak etki yayar.

AYAKLAR

ayaklar

Birçok kişinin gizli ayak fetişisti olduğunu biliyor muydunuz? Biraz alkol, biraz cesaret ne sırlar ortaya çıkarıyor, bir bilseniz... Peki, neden ayak derseniz şu şekilde açıklayalım: Eski zamanlarda erkek çocukları, kadınların penissiz nasıl yaşadığını düşündükleri için ayaklara penis anlamı yüklemiş. Bu da, zamanla cinsel çağrışıma neden olmuş. Hatta birçok insan ayaklardan cinsel organa benzediği için nefret eder. Ne kadar doğrudur bilemeyiz, bu söylenti çok yaygın. Tabii, bunun nedeni tamamen bilinçaltında gizli.

TOPUKLU AYAKKABI

topuklu ayakkabı

Topuklu ayakkabılar, zihinde büyük bir cinsel güç göstergesi olarak algılanır. Giyilen ayakkabının topuk yüksekliği cinselliğin gücüyle doğru orantılı kabul edilir.

DANTELLİ İÇ ÇAMAŞIRI

iç çamaşırı dantelli

İç çamaşırlarının farklı farklı parçalarla kombinlenmesinden ziyade, bir bütün oluşturması cinselliği çağrıştıran etkilerden bir tanesi. Bu durum kadınlar için pek geçerli olmasa da, erkekler takım iç çamaşırı giyen kadınların daha seksi olduğunu düşünür.

KIRMIZI RUJ 

kırmızı ruj

Cinsellik demişken makyajdan bahsetmezsek olmaz. Özellikle allık ve rujlar, cinselliğin vazgeçilmezi. Yapılan araştırmalara göre, kırmızı dudak ve yanaklar seks esnasındaki kızarıklığı çağrıştırıyor.

ÇİKOLATA

çikolata

Afrodizyak etkili ve mutluluk hormonu salgılatan çikolata, libidoları yükseltmekte de birebir. Özellikle çikolatanın kıtır kıtır yenmesi çok çekici bulunur. Reklam ajansları da çikolatanın bu özelliğini kullanarak cinselliğin ön planda olduğu reklamlara imza atar.

DONDURMA

dondurma yalamak

Dondurma, yalayarak yenilen bir yiyecek olduğu için cinselliği çağrıştırabilir. 

MUZ, SALATALIK, ŞEFTALİ VE PATLICAN GİBİ MEYVELER

muz

Muz, salatalık, patlıcan, şeftali gibi yiyecekler şekilleri nedeniyle cinsel organa benzer. Bu bağlamda ister istemez cinsel çağrışıma sebep olabilirler.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 00:28

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE