Fatih Altaylı'dan Devlete Çok Ağır Suçlama! Erdoğan Konuştuktan Sonra...

Türkiye'de Koronavirüs nedeniyle 103 kişi daha hayatını kaybetti, 3 bin 819 yeni hasta (semptom gösteren ve Koronavirüs testi pozitif çıkan kişi) tespit edildi. Açıklanan rakamlara Fatih Altaylı çok sert tepki gösterdi.

Fatih Altaylı'dan Devlete Çok Ağır Suçlama! Erdoğan Konuştuktan Sonra...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip Koronavirüs'ün (Covid-19) Türkiye'deki güncel durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı'nın verilerini paylaştı.

17 Kasım 2020 koronavirüs tablosu

Bakan Koca, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün tespit edilen 3.819 hastamız var. Mücadelenin kritik aktörleri sağlık çalışanlarımız. En kritik savaşçılarımızı güçlü tutmak zorundayız. Tedbirlere uymak hepimiz için bir zorunluluk. Sağlık ordumuzun yanında olduğunuzu gösterin. Mücadeleye güç verin."

FATİH ALTAYLI: DEVLETİMİZ KİMİ KANDIRMAK İSTİYOR?

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı günlük yeni tip Koronavirüs (Covid-19) verilerine isyan ederken, "Açıklanan rakam Türk halkıyla ve tüm toplumla dalga geçer gibi, 3819 hastayı bizzat ben tanıyorum; devletimiz kimi kandırmak istiyor?" dedi. 

recep tayyip erdoğan koronavirüs

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın salgına karşı yeni kısıtlamalar getirildiğini duyurmasının ardından konuşan Altaylı, "Böylesine düşük rakamlar verilmesi, şu ana kadar uğraştığımız ve halkı da suçladığımız rehavetin temel sebeplerinden biri midir, değil midir? Bu önlemler, madem sayılar bu kadar az, niye bu önlemleri aldın dedirtmez mi?" şeklinde konuştu.

"MADEM SAYILAR BU KADAR AZ NEDEN BU ÖNLEMLERİ ALDIN"

"Yüzde 20'lerin üzerinde bir PCR pozitiflik oranından bahsedildi. Böyle bakınca bugünkü test sayısı 156 bin olduğuna göre, PCR pozitif sayısının da yaklaşık 50 bin civarında olması gerekiyor. Ancak açıklanan rakam Türk hakıyla ve tüm toplumla dalga geçer gibi 3819. Ben sadece 3819 tane hastayı bizzat tanıyorum.

fatih altaylı koronavirüs

Bunun hiçbir inandırıcılığı yok artık. Bu inandırıcı olmayan tabloyla devletimiz kimi kandırmak istiyor ve ne yapmak istiyor. Böylesine düşük rakamlar verilmesi, şu ana kadar uğraştığımız ve halkı da suçladığımız rehavetin temel sebeplerinden biri midir, değil midir? Bu önlemler, madem sayılar bu kadar az, niye bu önlemleri aldın dedirtmez mi?" 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 22:12

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE