Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Kapanmada Camide Cemaat Fetvası

Türkiye Koronavirüse tedbir gerekçesi altında 17 gün sürecek tam kapanma sürecine giriyor. Bu kapsamda işyerleri kapalı olacak ancak camilerde cemaatle namaz kılınabilecek.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Kapanmada Camide Cemaat Fetvası

Türkiye, Koronavirüsle mücadele kararları gereği tam kapanmaya giriyor.

Bu kapsamda işyerleri (restoran, kafe, bar, ticari dükkan) kapalı olacak, oteller kapalı olacak, şehirler arası seyahat zorunlu haller dışında yasak olacak. 

Alkol satışının da yasak olacağı öğrenildi ancak camilerde cemaatle namaz kılmak serbest olacak.

ali erbaş koronavirüs

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI AÇIKLADI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye'nin Koronavirüs nedeniyle tam kapanmaya gideceği 30 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında camilerin açık olacağını belirterek, "Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak" dedi.

Diyanet TV'de konuşan Erbaş, Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanacak olan tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirtti.

"MİLLETİMİZ FEDAKARLIĞI HAKKIYLA YAPSIN"

"Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu bir yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah.”

cami cemaat

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 19:56

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE