Cumhurbaşkanı Türkiye'de Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı İlan Etti!

Türkiye'de genel sokağa çıkma yasağı yeniden ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının kapsamı ve detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

Cumhurbaşkanı Türkiye'de Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı İlan Etti!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına kararlaştırılan ek tedbirler kapsamında; hafta sonu kısmi sokağa çıkma yasağı, online eğitim, restoran ve kahvehanelerin kapanması, seyircisiz spor organizasyonları gibi uygulamalara geri dönüldüğünü açıkladı.

sokağa çıkma yasağı

"TEDARİK VE ÜRETİM ZİNCİRLERİ AKSAMAYACAK"

Erdoğan, "Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10.00-20.00 haricinde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak" derken, yüz yüze eğitime geçilen okullarda eğitimin dönem sonuna kadar online olarak süreceğini belirtti. Çok sayıda ilde 65 yaş ve üstüne getirilen kısmi sokağa çıkma kısıtlamalarının 20 yaş ve altı için de geçerli olduğunu belirten Erdoğan, "Alışveriş merkezleri, marketler, restoranlar, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Sinemalar sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek. Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek" açıklamasını yaptı.

istanbul sokağa çıkma yasağı

Türkiye'de Koronavirüs salgınında vaka ve can kaybı sayısının sürekli artmasıyla birlikte ek kısıtlama tedbirleri kararlaştırıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından çok sayıda kısıtlamanın yeniden uygulanacağını duyururken, hafta sonları kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanacağını belirtti.

Erdoğan'ın duyurduğu yeni kısıtlamalar şöyle:

HAFTA SONLARI SAAT 10:00 İLE 20:00 ARASI HARİÇ HER YER KAPALI OLACAK

Hafta sonları saat 10.00-20.00 haricinde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak

Okullarda ara tatil, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 20 yaş altı için de uygulanacak.

koronavirüs test

Alışveriş merkezleri, marketler, restoranlar, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

Kıraathanelerin faaliyetlerine ara verilecek.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek.

galatasaray rangers

Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

Ana cadde ve meydanlardaki sigara içme yasağı sürecek.

Kamu ve özel sektör işyerlerindeki esnek mesai düzeni uygulamasına 'hassasiyet gösterilecek'.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 21:21

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE