Cübbeli Ahmet'in Sahibi Olduğu Şirketin Sucuklarından 'At Eti' Çıktı

Kamuoyunda Çarşamba Cemaati olarak bilinen esas ismi İsmailağa Cemaati olan dini yapılanmanın önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü'nün (Cübbeli Ahmet Hoca) sahibi olduğu Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited şirketinin ürettiği "Lalegül" marka sucuklardan at eti çıktığı tespit edildi. Tespiti Tarım ve Orman Bakanlığı yapıp kamuoyuna duyurdu.

Cübbeli Ahmet'in Sahibi Olduğu Şirketin Sucuklarından 'At Eti' Çıktı

Çarşamba Cemaati olarak bilinen esas ismi İsmailağa Cemaati olan dini yapılanmanın önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü'nün (Cübbeli Ahmet Hoca) sahibi olduğu Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited şirketinin ürettiği "Lalegül" marka sucuklardan at eti çıktığı tespit edildi. Tespiti Tarım ve Orman Bakanlığı yapıp kamuoyuna duyurdu. 

BAKANLIK 91 FİRMANIN HİLELİ ÜRÜNÜNÜ İFŞA ETTİ

cübbeli ahmet hoca

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edilen ürünlerin ve firmaların listesini kamuoyuyla paylaştı. 91 firmanın yer aldığı listede, 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün sahibi olduğu Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited şirketinin ürettiği sucuklardan at eti çıktığı belirtildi.

Halkın sağlığıyla oynayarak piyasaya sürülen birçok üründe zehirli maddeler bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 91 firmaya ait 113 üründe taklit, tağşiş ve ilaç etken maddelerini bulunduğunu ve bu firmaların listesini kamuoyuna açıkladıklarını ilan etti.

tarım ve orman bakanlığı lalegül sucuk cübbeli ahmet hoca

Listede, Ahmet Mahmut Ünlü'nün 'perde arkasındaki sahibi' olduğu Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited şirketi dikkat çekti. Şirketin ürettiği sucuklarda at eti bulunduğu belirtildi.

"HELAL ET" DİYEREK ALIP TÜKETEN VATANDAŞ SAĞLIK SORUNLARI YAŞADI

Lalegül firmasının ürettiği sucukları "helal et" diye alıp, ailesine yediren vatandaş yemekten sonra sağlık sorunları yaşadı. Konuyu Bakanlığın ihbar hattına bildirdi. Konuyla ilgili birçok şikayetin daha bakanlığa ulaşmasından sonra yapılan incelemelerde sucukların içinde at eti bulunduğu bildirildi.

cübbeli ahmet hoca ahmet mahmut ünlü

At etlerinin kaçak çiftliklerde yapılan sağlıksız kesimler sonrasında elde edildiği ve "merdiven altı" tabir edilen yerlerde sucuk haline getirildiği öğrenildi.

CÜBBELİ AHMET HOCA: BİZİMLE ALAKASI YOK

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın açıkladığı "Lalegül" marka sucuklarda at eti tespiti üzerine Ahmet Mahmut Ünlü sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Söz konusu ürünlerle kendisinin bir alakası olmadığını savunan Cübbeli Ahmet Hoca, "Gereken hukuki işlemler başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

lalegül sucuk

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 18:44

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE