Botoks Yaptırdıktan Sonra Ölen Kübra Boyraz'ın O Görüntüleri Ortaya Çıktı

Merdiven altı olarak tabir edilen güzellik merkezlerinde yapılan kaçak medikal işlemler 38 yaşındaki Kübra Boyraz'ı hayatından etti. İstanbul Beylikdüzü'nde bir rezidansta ruhsatsız faaliyet gösteren güzellik merkezinde dudak botoksu yaptıran Kübra Boyraz, klinikte fenalaştı. Klinik çalışanları Boyraz'ı o halde evine götürüp bıraktı. Boyraz, 1 gün sonra öldü. İşyeri hekimi ve 5 çalışan operasyonla gözaltına alınıp tutuklandı.

Botoks Yaptırdıktan Sonra Ölen Kübra Boyraz'ın O Görüntüleri Ortaya Çıktı

Beylikdüzü'nde 38 yaşındaki Kübra Boyraz güzellik merkezinde yaptırdığı botoks işleminden bir gün sonra hayatını kaybetti.

kübra boyraz botoks beylikdüzü

Olayla ilgili biri hekim, 5 kişi gözaltına alındı. Savcılık şahısları adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

İstanbul'da bir güzellik merkezinde botoks yaptıran Kübra Boyraz, işlem sonrası fenalaşarak hayatını kaybetti. Kadının son anlarına ait ortaya çıkan görüntülerde ise oldukça bitkin bir halde olduğu görüldü. 

kübra boyraz botoks

İstanbul Beylikdüzü'nde güzellik merkezinde botoks yapıldıktan sonra fenalaşan sonra hastanede hayatını kaybeden kadının, evine getirilme anına ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Kadının eve getirilirken bitkin halde olduğu dikkatlerden kaçmadı.

DOKTORUN BOTOKS YAPMAYA YETKİSİ YOK

Beylikdüzü'nde bulunan bir güzellik merkezinde meydana gelmişti. Kübra Boyraz isimli kadın, ikinci kez gittiği güzellik merkezinde pratisyen hekim Öner Ö. tarafından botoks yapıldıktan sonra fenalaşarak eve geldi. Evde ailesi tarafından hastaneye kaldırılan Boyraz, hayatını kaybetti. Olayla ilgili çalışmalara başlayan polis, güzellik merkezinde bulunan 1'i doktor 5 kişiyi gözaltına aldı. İzmir'de gözaltına alınan Beylikdüzü'nde getirildi. Şüpheliler adli kontrol şartıyla çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

kübra boyraz botoks beylikdüzü ölüm

KÜBRA BOYRAZ'IN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN BOTOKS SKANDALI NASIL GELİŞTİ?

Beylikdüzü ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri bir babanın şikayeti üzerine harekete geçiyor. 38 yaşındaki Kübra Boyraz’ın babası 'Kızım eve geldiğinde birisiyle geldi. Bilinci yarı açıktı. Kızıma ‘ne oldu?’ diye sorduğumda, yanındaki tanımadığım kadın ‘tansiyonu düştü, fenalaştı, eve getirdik.’ dediğini söylüyor."

Kübra Boyraz sonra evinde daha da fenalaşıyor. Bunun üzerine baba hemen 112’yi arıyor ve hastaneye kaldırılıyor. Hastaneye kaldırıldıktan 1 gün sonra da hayatını kaybediyor. 

CEP TELEFONU KAYITLARI İNCELENDİ

Baba hemen suç duyurusunda bulunuyor ve hemen Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçiyor. Genç kızın o gün ne yaptığı araştırılıyor, cep telefonu kayıtları incelendiğinde, genç kızın ölümünden bir gün öncesinde saat 17.54’te güzellik merkezine çevrilen rezidans katındaki bir dairede botoks işlemi yapıldığını tespit ediyor.

Binadaki güvenlik kameraları inceleniyor ve genç kızın binaya yürüyerek girdiğini ve çıkarken birilerine dayanarak çıktığını tespit ediyor.

Aslında burası yasal bir yer. Yasal ama şuan soruşturma kapsamında 1’i pratisyen hekim, 5 kişi gözaltına alındı. Ancak pratisyen hekimin o işlemi yapmaya yetkisi yok. Tahkikat devam ediyor. Yetkisiz ve ehil olmayan kişilerce bu işlem yapılmış.

kübra boyraz botoks

Yapılan araştırmalarda İstanbul’da ikamet eden bu kişilerin il dışına kaçtığı da tespit ediliyor. Teknik takip ediliyor ve il dışı adreslerinde teknik gözaltına alınıyorlar. Savcılık şahısları adli kontrol şartıyla serbest bıraktı ve soruşturma devam ediyor."

"BOTOKS ÖLÜMCÜL BİR TEDAVİ DEĞİLDİR AMA..."

Op. Dr. Ali Sina Mengi de "Bir insan botokstan ölebilir mi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Normalde ölmemesi gerekir. Botoks ölümcül bir tedavi değildir. İlk aklıma alerjik reaksiyon geliyor. Ölümle sonuçlanabilmesi için ya alerjik reaksiyon ya da doz aşımı olması lazım ve kafadaki boşluklardan birisine botoks verilmiş olması lazım. İki şık dışında ölüm oluşamaz. Birinci şık her zaman alerjik reaksiyondur. Tam donanımlı bir sağlık merkezinde yapılmış olsa bu uygulamalar, bu tarz komplikasyonlara yönelik hazır ilaçlar var. Anında uygulanır."

botoks

"Botoks bir toksindir. Zehir diye düşünebiliriz. Kimyasal olarak sentezlenip, uygun dozlarda verildiğinde minik kaslarımızı geçici olarak felç eden bir maddedir. Aşırı doz uygulandığında ve uygun olmayan yerlere uygulandığında tehlikeli etkileri olabilir."

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 19:20

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE