Bakan Fahrettin Koca Beklenen Müjdeyi Verdi: Ülkemizin Mevcut Durumu...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüsle son bir yılda gelinen noktayı Sağlık-Sen Başkanlar Kurulu toplantısında değerlendirdi. Koca, burada sağlık çalışanlarına da bir müjde vermeyi ihmal etmedi.

Bakan Fahrettin Koca Beklenen Müjdeyi Verdi: Ülkemizin Mevcut Durumu...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık-Sen 6. Dönem 6. Başkanlar Kurulu Toplantısı'na online olarak katıldı. Koca, sağlık çalışanlarının görevlerine büyük bir kutsiyet atfedildiğini dile getirerek, "Sağlık çalışanlarımız her yerde sadece kendi vatandaşlarımıza değil, ihtiyaç zamanında insanlığa sağlık dağıtmak üzere gözünü budaktan esirgemeyen bir fedakarlığa sahiptir" dedi.

sağlık çalışanları covid19

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA EK ÖDEME MÜJDESİ VERDİ

Sağlık-Sen Başkanlar Kuruluna hitap eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık çalışanlarının aldığı ek ücretlerde hakkaniyet eksikliğinin farkındayız. Daha adaletli bir ek ödeme sisteminin getirilmesi adına köklü bir revizyon çalışması gündemimizde. Nöbet ücretlerinin düşüklüğü ve farklı yorumlanabilen mevzuat nedeniyle yapılan farklı ödemeler konusunun da farkındayız. Bu hususta yapılacak düzenlemelerde tarafların desteğine de ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

covid19 aşısı

"PERSONELİN ALDIĞI EK ÜCRETLERDE HAKKANİYET EKSİKLİĞİNİN FARKINDAYIZ"

Konuşmasını sağlık çalışanlarının haklarına getiren Koca, "Sağlık çalışanlarımızın özlük haklarının gönlümüzden geçen karşılığını veremediğimizi burada tekrar ifade etmek isterim. Ancak ülkemizin mevcut mali imkanları dahilinde en iyiyi vermeye gayret ediyoruz. Ayrıca personelin aldığı ek ücretlerde hakkaniyet eksikliğinin de farkındayız. Daha adaletli bir ek ödeme sisteminin getirilmesi adına köklü bir revizyon çalışması gündemimizde. Nöbet ücretlerinin düşüklüğü ve farklı yorumlanabilen mevzuat nedeniyle yapılan farklı ödemeler konusunun da farkındayız. Bu hususta yapılacak düzenlemelerde tarafların desteğine de ihtiyacımız var" ifadelerine yer verdi.

sağlık bakanı fahrettin koca

"YASAL DÜZENLEMELER KONUSUNDA MECLİSİMİZDEN BEKLENTİLERİMİZ VAR"

Sağlık çalışanlarının yükünün giderek arttığını belirten Bakan Koca, "Personel sayısının artırılması ve yurt içinde adil dağılımın temini için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Geçmişte çeşitli istihdam modelleriyle bu açık kapatılmaya çalışılmıştır ancak istihdam yöntemlerinin farklılığı aynı yerde yan yana çalışan personeller arasında özlük hakları açısından da farklılıklara sebep olmuştur. Bu farklılıkları zaman içerisinde ortadan kaldıracak yasal düzenlemeler konusunda yüce Meclisimizden beklentilerimiz var" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER