Avrupa Birliği Türkiye'ye Koyduğu Yasağı Kaldırmamakta Israr Etti! İşte Nedeni

Avrupa Birliği yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sınır kapılarını kapattığı ülkelerle yeniden serbest dolaşımı açtı. Türk ekonomisi için oldukça önemli olan karar gereği Türkiye "güvenli" ülkeler listesinde yer almadı.

Avrupa Birliği Türkiye'ye Koyduğu Yasağı Kaldırmamakta Israr Etti! İşte Nedeni

Avrupa Birliği yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sınır kapılarını kapattığı ülkelerle yeniden serbest dolaşımı açtı.

Türk ekonomisi için oldukça önemli olan karar gereği Türkiye "güvenli" ülkeler listesinde yer almadı. 

TÜRKİYE, RUSYA VE ABD CİDDİ TEHLİKE OLUŞTURUYOR

Avrupa Birliği, yeni tip Koronavirüs (Covid-19)  nedeniyle kapattığı dış sınırlarını öncelikli olarak hangi ülkelere açacağına dair nihai listeyi resmen açıkladı. Türkiye, salgın açısından ‘güvenli’ addedilen ve seyahat uyarısı kaldırılan ülkeler arasında Türkiye yer almadı.

Türkiye’nin yanı sıra Rusya ve ABD’ye yönelik seyahat uyarısı da kaldırılmadı. Avrupa Konseyi’nin açıkladığı karara göre AB, 1 Temmuz’dan (yarın) itibaren şu 14 ülkeyi ‘güvenli ülkeler’ listesine alarak sınırlarını zaruri olmayan seyahatler için de resmen açıyor:

AB ülkelerinin sınırlarını açtığı ülkeler şöyle: Sırbistan, Karadağ, Cezayir, Tunus, Fas, Yeni Zelanda, Avustralya, Ruanda, Kanada, Gürcistan, Güney Kore, Japonya, Tayland, Uruguay.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE